Haberler

Şarkıcı Seda'nın Katiline 26 Yıl

Güncelleme:

Adana'da 7 yıl önce kurşunlanarak öldürülen şarkıcı Seda Özmen'in cinayet zanlısı, 26 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adana'da 7 yıl önce kurşunlanarak öldürülen şarkıcı 22 yaşındaki Seda Özmen'in cinayet zanlısı 41 yaşındaki Habib Bakır ile 30 yaşındaki Hayrettin Demir'e yerel mahkemenin 'asli fail belli değil' diyerek verdiği 11'er yıl 3'er ay hapis cezasını Yargıtay bozdu. Yerel mahkeme, yeniden yaptığı yargılama sonunda tutuklu sanık Habib Bakır'ı 26 yıl hapis cezasına çarptırırken, Yargıtay'ın delil yetersizliğinden tahliye ettiği diğer sanığın ise beraatine karar verdi.

Gazino ve barlarda şarkı söyleyen Seda Özmen, 23 Mayıs 2005'te merkez Seyhan İlçesi Mıdık Mahallesi'ndeki portakal bahçesinde tabancayla öldürüldü. Seda Özmen'i, kendisini terk ettiği için öldürdüğü iddia edilen cinayet zanlısı nikahsız yaşadığı Habib Bakır ile onun suç ortağı olduğu öne sürülen Hayrettin Demir, yakalanıp tutuklandı. Sanıklar hakkında Adana 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Seda Özmen ile cinayetten 4 yıl önce bir barda tanıştıklarını belirten sanık Habib Bakır, "Benim tanıdığımda evden kaçmıştı. Birlikte yaşıyorduk. Ancak, istediği zaman gidip gelirdi. Kesinlikle ben öldürmedim" dedi.

Suçlamayı kabul etmeyen Hayrettin Demir ise savunmasında, "Ben öldürülen Seda Özmen'i tanımam. Ayrıca öldürme olayına da karışmadım" diye savunma yaptı.

Öldürülen şarkıcının annesi 56 yaşındaki Binnaz Özmen ise kızının katilinin Habib Bakır olduğunu öne sürdü. Anne Özmen, "Habib, kızıma işkence yapmıştı. Yüzünü kesmişti. Oğlumu yaraladı. Kızım onun yanına gitmek istemiyordu. Kızıma, 'Çağırdığımda geleceksin yoksa gelip katliam yaparım' diye tehdit etmişti. Kızımı çağırıp, öldürdü. Başkası niçin öldürsün?" dedi.

Seda'nın kardeşi 26 yaşındaki Ahmet Sami Özmen ise sanık Habib Bakır'ın cinayetten bir ay önce "Kendine dikkat et, ablanı ve hepinizi öldüreceğim" diyerek tehdit ettiğini söyledi.

Dinlenen tanıklar da Seda Özmen'in, Habib Bakır ile yaptığı telefon görüşmesinde "... Sonunda ölüm de olsa geliyorum" diyerek telefonu kapattıktan sonra buluşmaya gittiğini, giderken de "Başıma bir şey gelirse sebebi Habib'dir" dediğini anlattı.

Mahkeme heyeti, 13 Şubat 2008'de sonuçlanan yargılamada, 'asli fail belli değil' diyerek sanıkları 11'er yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırdı.

YARGITAY BOZDU

Yerel mahkemenin verdiği kararı Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi, 'asli failin sanık Habib Bakır olduğu ve eksik ceza verildiği' gerekçesiyle bozdu. Yargıtay, ayrıca diğer sanığın delil yetersizliğinden de tahliyesine karar verdi.

Dosyayı yeniden ele alan 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi, yargılama neticesinde sanık Habib Bakır'ı 26 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanık Hayrettin Demir'in ise delil yetersizliğinden beraatine karar verdi.

Karara sevinen ölen şarkıcının annesi Binnaz Özmen, "Kurban olayın adalete. Sonunda adalet yerini buldu" dedi.

MKA(BY/AAA) - Adana

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hayrettin Demir Yargıtay Seyhan Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title