Haberler

Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan Sınır Meselesini Görüştü

Güncelleme:

Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan istihbarat başkanlarının Fergana'da bir araya gelerek sınır meselesini görüştüğü bildirildi. Görüşmede terörle mücadele, aşırıcılık, uyuşturucu kaçakçılığı gibi konular da ele alındı.

Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan istihbarat başkanlarının, Özbekistan'ın Fergana şehrinde, Kırgızistan ile Tacikistan arasındaki sınır meselesini görüştüğü bildirildi.

Kırgızistan Milli Güvenlik Devlet Komitesi Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Özbekistan Devlet Güvenlik Komitesi Başkanı Abdusalam Azizov, Kırgızistan Devlet Ulusal Güvenlik Komitesi Başkanı Kamçibek Taşiyev ve Tacikistan Milli Güvenlik Devlet Komitesi Başkanı Saymumin Yatimov'un, Fergana'da 6 Mayıs'ta bir araya geldiği belirtildi.

Açıklamada, görüşmede terörle mücadele, aşırıcılık, uyuşturucu kaçakçılığı, yasa dışı göç, kaçakçılık ve sınır ötesi tehditler gibi çeşitli alanlarda işbirliği durumunun ve beklentilerin konuşulduğu ifade edildi.

Görüşmede, bölgesel güvenliği ilgilendiren konuların "açık ve güvenilir şekilde" ele alındığı vurgulanan açıklamada, Kırgızistan ile Tacikistan arasındaki sınır meselesinin de görüşüldüğü bildirildi.

Kırgız-Tacik sınırının belirlenmesi ve Özbek-Kırgız devlet sınırlarının çizilmesi süreçlerinin hızlandırılması konusunda anlaşmaya varıldığı belirtilen açıklamada, Kırgız-Tacik sınır belirleme heyetlerine, sınır konusunda ikili anlaşmanın hazırlanması ve imzaya sunulması talimatı verildiği kaydedildi.

Kırgız-Tacik sınır belirleme heyetleri, iki ülke arasındaki 972 kilometrelik ortak sınırın şimdiye kadar yaklaşık yüzde 90'ına tekabül eden kısmı üzerinde uzlaşma sağlamıştı.

Kaynak: AA / Güncel

Kırgızistan Tacikistan Özbekistan Güvenlik Uluslararası İlişkiler Politika Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
'Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir' diyen Özel'in saydığı konular Bahçeli'yi kızdıracak

"Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir" diyen Özel'in saydığı konular Bahçeli'yi kızdıracak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title