Haberler

Omurilik Felçlileri Danslarıyla İzleyenleri Büyüledi

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, “Rüya ve Maskeler” adlı tiyatral gösterisini, Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde sahneledi.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, "Rüya ve Maskeler" adlı tiyatral gösterisini, Beylikdüzü Kültür Merkezi'nde sahneledi. Empati yapıldığında aşılamayacak hiçbir engelin olmadığını anlatan gösteri ayakta alkışlandı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Sanat Atölyesi'nin, Sanat Danışmanlığı'nı Tan Sağtürk'ün yaptığı "Rüya ve Maskeler" adlı tiyatral gösterisi, ilçe halkı tarafından büyük ilgi gördü. Engellenerek yaşamaya zorunlu bırakılmış amatör bir dansçının, gerçek yaşamından esinlenerek sergilenen gösteri, toplum baskısı olmaksızın özgürce ve dışlanmadan dans edebilmek için verilen mücadelede karşılan güçlükleri anlatıyor.

22'ncisi Beylikdüzü Kültür Merkezi'nde sergilenen gösterinin oyuncuları, 5 ortopedik engelli, 1 işitme engelli, 7 engelsiz olmak üzere toplam 13 dansçıdan oluşuyor. Gösterinin ayrıca müziklerini yapan kadrosunda ise 2 görme engelli, 1 engelsiz müzisyen bulunuyor.

KOSOVALI SANATÇIDAN CANLI PERFORMANS

Kosova Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Edita Tahiri, Kosova Başkonsolosu Rahim Morina, Arnavutluk Başkonsolosu Erman Muça ve Kosovalı sanatçı Enelka Bişha'nın da protokol üyeleri arasında bulunduğu tiyatral gösteride, oyunun bir kısmında seyirciye sürpriz yapan Kosovalı Sanatçı Enelka Bişha, gösteri içerisinde geçen bir Arnavutça şarkıyı canlı seslendirerek izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Tiyatroseverlein izlerken hem eğlendiği, hem de hüzünlendiği gösteri, finalde ayakta alkışlandı.

Program sonunda Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu adına kendisine takdim edilen plaketi alan eşi Dilek İmamoğlu, "Bize çok güzel bir gösteri sergilediniz. Empati kurarak sorunları anlamamızı sağladınız. Hepinize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Gösteriye, Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Karahan, Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol, Beylikdüzü Belediye Meclis Üyeleri, Türk - Arnavut - Yugoslav dernek başkanları ve üyeleri de katıldı. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ekrem İmamoğlu Tan Sağtürk Beylikdüzü Politika Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title