Haberler

MHP'Lİ YILIK: CHP BİR NEVİ HDP'NİN ŞUBESİ OLMUŞTUR

Güncelleme:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, partisinin 'Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları'nın Muğla'nın Bodrum ilçesi ayağında konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, partisinin 'Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları'nın Muğla'nın Bodrum ilçesi ayağında konuştu. Yılık, "CHP, bir nevi HDP'nin şubesi olmuştur. CHP, terör örgütü üyelerini savunur hale gelmiş, cenazelerinde de milletvekilleri boy gösterir olmuştur" dedi.

MHP'nin 'Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları' devam ederken, Muğla'nın Bodrum ilçesindeki otelde düzenlenen toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, MYK üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MYK üyesi Oğuz Akarfırat, MDK üyesi Cemil Yavuz Aksu, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi ile çok sayıda partili katıldı. Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, "Terör örgütünün siyasi ayağı, HDP her fırsatta örgüte destek olmak adına teröristlere ve eylemlere destek açıklaması yayınlamaktadır. HDP'nin terörist odakların partisi olduğu tüm dünya tarafından bilinmektedir. Dünyanın bildiği bu gerçeği görmek istemeyen ya da görmezden gelen bir grup var ki o da CHP ve yandaşlarından oluşan zillet ittifakıdır" dedi.

'CHP ŞEHİT EDİLEN ASKERLERİMİZİ BİLE ANMAKTAN İMTİNA ETMEKTEDİR'

"Atatürk tarafından kurulan CHP'nin bırakın onun çizgisinde gitmeyi Türkiye ve Türk milletinin menfaatleri için uğraş verdiği bile şüphelidir" diyen Yılık, "CHP, bir nevi HDP'nin şubesi olmuştur. CHP, terör örgütü üyelerini savunur hale gelmiş, cenazelerinde de milletvekilleri boy gösterir olmuştur. CHP, bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen askerlerimizi bile anmaktan imtina etmektedir. CHP, hayırsız evlat gibi Ulu Önder Atatürk tarafından kendisine bırakılan mirası çarçur etmekle yetinmemiş, millet ve devlet karşıtı olduğu için Atatürk tarafından cezalandırılan ne kadar hain eşkıya terörist varsa hepsini hasretle anar hale gelmiştir" diye konuştu.

VARLI: ENGİN ÖZKOÇ, HDP'YE TAKTİK VERİYOR

Toplantıda konuşan MHP MYK üyesi ve Adana Milletvekili Muharrem Varlı ise şunları söyledi:

"Bu toplantının ana amacı 'Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partiler ile 'Cumhur İttifakı'nı oluşturan siyasi partiler arasındaki farkları ve gelecekte yaşanacak muhtemelen olayları sizlerle paylaşmak için düzenlenmiş bir toplantıdır. Bir tarafta 'Millet İttifakı'nı oluşturan CHP, onun yanında bizden ayrılıp bizden daha milletyetçi olduğunu söyleyen bir diğer siyasi parti ve dün, 'katil' dedikleri eski Sivas belediye başkanı şimdi Saadet Partisi genel başkanı, aralarına yeni aldıkları AK Parti'den ayrılan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile görünmeyen ortak HDP ile ittifak yapıyorlar. Benim askerime polisime kurşun sıkan onları şehit eden 40 yıldan bu yana Türkiye'ye bela olmuş eli kanlı PKK'nın siyasi temsilcileri. Görünmeyen ortak ve görünmeyen güç bu. Şimdi bunu deklare etmeye başladılar. Kılıçdaroğlu diyor ki 'HDP'yi gözardı, edemeyiz onları da aramıza almalıyız'. Biz diyoruz ki 'HDP kapatılmalı\

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Halkların Demokratik Partisi Milliyetçi Hareket Partisi Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Politika Güncel Haberler

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Burdur'da diyalize giren hastalar rahatsızlandı: 18'inin durumu ağır

Burdur'da diyalize giren hastalar rahatsızlandı: 18'inin durumu ağır

Bakmadan Geçme

Kanser tedavisi gören Fatma Karanfil öldü mü? Fatma Karanfil kimdir, kaç yaşında, eşi kim? YKS deneme sınavı tarihleri: YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman olacak? MEB online deneme ne zaman? Son yılların en iyi bilgisayar oyunları hangileri? İşte dünyanın en iyi oyunları Teşrik tekbirlerinin dinî hükmü nedir, bu tekbirleri kimler ne zaman getirir? Kulak çubuklarındaki gizli tehlike! Kulak temizleme çubukları neden kullanılmamalı? Anadolu parsı nesli neden tükendi? Türkiye'de Anadolu parsı var mı? Jon Bon Jovi'nin oğluyla evlenen Millie Bobby Brown kimdir? Kaç yaşında, nereli? 2024 deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutlarının ne kadarı teslim edildi? Fatih Karagümrük Samsunspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Mayıs Fatih Karagümrük Samsunspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçimi bitti mi, kim kazandı? Başkan Süheyl Batum, Dursun Özbek mi oldu? İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak? Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024?
Mahmud Ahmedinejad, İran'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabilmek için şartları değerlendiriyor

Mahmud Ahmedinejad, İran'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabilmek için şartları değerlendiriyor

title