Haberler

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı Özbekistan'da

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yarın düzenlenecek Türkiye-Özbekistan Karma Ekonomik Komisyonu 4. Toplantısı'na katılmak için Taşkent'e geldi.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yarın düzenlenecek Türkiye- Özbekistan Karma Ekonomik Komisyonu 4. Toplantısı'na katılmak için Taşkent'e geldi.

Başbakan Yardımcısı Türkeş ile Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Taşkent Havaalanında Özbekistan Dış Ticaret Bakanı Elyar Ganiyev ve Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen tarafından karşılandı.

Bakan Avcı, ülkedeki temasları kapsamında Özbekistan Turizmi Geliştirme Devlet Komitesi Başkanı Anvar Şarapov ile bir araya geldi.

Görüşme sırasında yaptığı konuşmada Şaparov, Avcı'yla daha önce yaptıkları görüşmelerin akabinde Türkiye'den turizm alanında faaliyet yapan işletmelerle işbirliğine başladıklarını belirtti. Şarapov, Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptıkları görüşmede de turizm alanındaki işbirliğinin geliştirilmesine ayrı bir önem verildiğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşların Özbekistan'ı ziyaret etme konusundaki konuşmasının ardından çok sayıda Türk vatandaşının Özbekistan'ı ziyaret ettiğini ve bunun çok sevindirici olduğunu dile getiren Şarapov, son dönemde Türkiye'den Özbekistan'a gelen turist sayısındaki artışın Özbek turizm şirketlerini Türk ziyaretçiler için çeşitli programlar hazırlamaya yönelttiği aktardı.

Bakan Avcı da Şarapov'la bundan sonra daha sık görüşmeyi umduğunu söyledi

Avcı, aralarında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türkiye Otelciler Federasyonu ve çok sayıda turizm sektörünün tecrübeli kuruluşlarının temsilcilerinin de yer aldığı kalabalık bir heyetle Özbekistan'a geldiklerini ve Özbek meslektaşlarıyla görüşmelere başladığını kaydetti. Avcı, bu ziyaretin ilerideki yıllarda gerçekleştirilecek çalışmalar için bir başlangıç oluşturacağını vurguladı.

Kaynak: AA / Güncel

Tuğrul Türkeş Özbekistan Nabi Avcı Taşkent Politika Güncel Haberler

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Bakmadan Geçme

CANLI ALTIN KURU | Bugünkü çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? 2 ve 4 yıllık bölümler neler? 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite arasındaki farklar neler? 2 yıllık bölümler TYT puanıyla mı alıyor? Hemşirelik Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite hemşirelik başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? Bilgisayar Programcılığı taban puanları açıklandı mı? 2024 Bilgisayar Programcılığı taban puanları! Bisiklet parkurundaki gençlere saldırı! Olay ne, nerede oldu? Hicret ne demek? Müslümanlar, Mekke'den Medine'ye ne zaman hicret ettiler?
Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title