KADIN 'OFF-ROAD'CULARDAN 93 HARBİ KAHRAMANI NENE HATUN'UN KABRİNE ZİYARET - Haberler
Haberi Paylaş

KADIN 'OFF-ROAD'CULARDAN 93 HARBİ KAHRAMANI NENE HATUN'UN KABRİNE ZİYARET

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:

ERZURUM'da kurulan Anadolu Kadın Off-Road ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, 93 harbi olarak bilinen Osmanlı-Rus savaşının kadın kahramanı Nene Hatun'un kabrinde dua etti.

ERZURUM'da kurulan Anadolu Kadın Off-Road ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, 93 harbi olarak bilinen Osmanlı- Rus savaşının kadın kahramanı Nene Hatun'un kabrinde dua etti.

Erzurum'da 7 iş kadını tarafından kurulan ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü faaliyetine başlayan Anadolu Kadın Off-Road ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, arazi araçlarıyla Aziziye Tabyası'na çıktı. Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı bölgede yolda kalan araçlarını çekerek kurtaran sürücüler 93 harbi olarak bilinen Osmanlı-Rus savaşında Aziziye tabyalarında Erzurum halkıyla birlikte destan yazan Nene Hatun'un kabrini ziyaret etti. Ellerinde Türk bayrağıyla Nene Hatun'un kabrine çıkan Kulüp Başkanı İlknur Yalçın ve üyeler, Fatiha okudu, dua etti.

Anadolu Kadın Off-Road ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı İlknur Yalçın, "Anadolu Kadın Off-Road ve Doğa Sporları kulübü olarak kadın kahramanımız Nene Hatun'u mezarında ziyaret ederek, Fatiha okuduk. Bütün kadın kahramanlarımıza ve şehitlerimize rahmet diliyoruz" dedi.

Türk kadınının gücünü göstermek amacıyla kulüp olarak yola çıktıklarını belirten İlknur Yalçın, "Anadolu kadınının var olan gücünü, mücadeleci ruhunu ve yapabileceklerini bildiğimiz için Türkiye'de ilk olan kadınların üye olduğu off-road kulübünü kurduk. Çoğunlukla erkeklerin yapmış olduğu bu sporu kadınlarımızın da yapabileceğini göstermek istedik" diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Nene Hatun Osmanlı dua Rus Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title