Haberler

İşgal altındaki Batı Şeria'da İsrail güçlerinin saldırısı sonucu 6 Filistinli genç hayatını kaybetti

Güncelleme:

İsrail'in Tulkerim kentindeki Nur eş-Şems Mülteci Kampı'nı bombalaması sonucu ölen 6 Filistinli genç son yolculuklarına uğurlandı. Cenaze töreninde İsrail'e tepki gösterildi ve esnaf genel greve giderek yas tuttu.

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Tulkerim kentinde bu sabah İsrail güçlerince öldürülen 6 Filistinli genç son yolculuklarına uğurlandı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre İsrail'in Tulkerim kentindeki Nur eş-Şems Mülteci Kampı'nı insansız hava aracıyla bombalaması sonucu hayatını kaybeden Ahmed Enver Hamarişe (19), Ahmed Abdurrahman İsa (19), Ethem Muhammed Fahmavi (23), Yezen Ahmed Fahmavi (23), Faris Husam Fahmavi (29) ve Ahmed Mustafa Fahmavi (17) için cenaze töreni düzenlendi.

Tulkerim'deki devlet hastanesinden alınan Filistin bayraklarına sarılı cenazeler, omuzlarda taşındı.

Cenaze töreninde İsrail'e tepki

Ellerinde Filistin bayrakları taşıyan yüzlerce kişi, İsrail'in Gazze Şeridi dahil tüm bölgelerdeki Filistinlilere saldırılarına tepki gösterdi.

El-Avde Meydanı'nda kılınan cenaze namazının ardından Filistinli gençlerin naaşları Nur eş-Şems Mülteci Kampı'ndaki kabristanlıkta toprağa verildi.

Yas dolayısıyla esnaf kepenk kapattı

Öte yandan İsrail'in baskın düzenlediği Tulkerim'de, Fetih Hareketinin çağrısıyla, İsrail güçleri tarafından öldürülen Filistinliler için yas tutmak adına genel greve gidildi, esnaf kepenk kapattı.

İsrail güçlerinin bu sabah Batı Şeria'nın kuzeyinde yer alan Tulkerim kentindeki Nur eş-Şems Mülteci Kampı'na insansız hava aracıyla (İHA) düzenlediği saldırıda 6 Filistinli öldürülmüştü.

İsrail güçleri, Gazze Şeridi'ne saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana işgal altındaki Batı Şeria'da da Filistinlilere karşı şiddeti artırdı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ile Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 311 Filistinli öldürüldü.

Kaynak: AA / Güncel

Batı Şeria İsrail İnsan Hakları Terör Uluslararası İlişkiler Politika Dünya Güncel Haberler

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere 'Sen insan değilsin' diyerek tepki gösterdi

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere "Sen insan değilsin" diyerek tepki gösterdi

Bakmadan Geçme

Kurban Bayramı bitti mi? 20 Haziran Perşembe Kurban Bayramı tatili bitti mi, resmi tatil bitti mi? Bugün BORSA açık mı? 20 Haziran Perşembe BORSA kapalı mı, açık mı? Borsa İstanbul kaçta açılıyor? Bugün PTT açık mı? 20 Haziran Perşembe PTT kapalı mı, açık mı? Bugün sağlık ocakları açık mı? 20 Haziran Perşembe sağlık ocakları kapalı mı, açık mı? Bugün resmi tatil mi? 20 Haziran Perşembe resmi tatil mi, değil mi? Bugün devlet daireleri ve kamu kurumları açık mı? EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi!
Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title