Haberi Paylaş

Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Güncel Haberler

Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

BAĞDAT, 31 Ağustos (Xinhua) -- Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir güvenlik kontrol noktasında nöbet tutan güvenlik görevlisi, 30 Ağustos 2022.

BAĞDAT, 31 Ağustos (Xinhua) -- Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir güvenlik kontrol noktasında nöbet tutan güvenlik görevlisi, 30 Ağustos 2022. Irak'ın önde gelen Şii dini lideri Mukteda es-Sadr, çatışmalarda 22 kişinin hayatını kaybetmesi ve 200'den fazla kişinin yaralanmasından sonra Salı günü taraftarlarına protesto gösterilerine son verme ve Bağdat'taki Yeşil Bölge'den çekilme çağrısı yaptı. Es-Sadr'ın konuşmasından hemen sonra yazılı açıklama yapan Irak Ortak Harekat Komutanlığı, "Bağdat ve vilayetlerdeki sokağa çıkma yasağının kaldırılmasına karar verildiğini" söyledi. (Fotoğraf: Khalil Dawood/Xinhua)

Kaynak: Xinhua / Güncel

Bağdat Irak Güncel Haberler

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.
title