Haberler

İkinci El Eşya Satıcılarından Çaresizlik İtirafı: Mücadelemiz Onur Mücadelesi

Güncelleme:

CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, Ankara'nın Ulus ilçesinde ikinci el eşya satan bir esnafı ziyaret etti. Esnaf, ekonomik kriz ve hayat pahalılığının ikinci el pazarını da vurduğunu belirterek çaresizliklerini anlattı.

(ANKARA) - CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir'in Ulus'ta ziyaret ettiği ikinci el eşya satan esnaf, "Eskiden yüzde 90 eşya almaya geliyordu, şimdi satmaya geliyor. 6 aydır yerini değiştirmediğim mallarım var. Her şeyi satıyoruz, bir onurumuzu satmamak için uğraşıyoruz. Mücadelemiz onur mücadelesi" dedi.

CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, Ankara'nın Ulus ilçesinde ikinci el eşya satan bir esnafı ziyaret etti. Demir, esnaf ziyaretinin videosunu X hesabından yayınladı. Demir, videoya; "İşte Türkiye'nin gerçek gündemi. Bugün Ankara Ulus'ta İtfaiye, diğer adıyla Hergele Meydanı'ndaydım. Ekonomik kriz ve hayat pahalılığı ikinci el pazarını da vurmuş. İnsanlar çaresiz, bıkkın, umutsuz. Türkiye Yüzyılı diye övünerek anlattıkları tablo çok farklı. Konuştuğum bir esnafın sözleri beni derinden etkiledi. Bir emeklinin iki ekmek alabilmek için evindeki resim çevresini satmaya getirmesi sözün bittiği yerdir. 'Belki hayalleri o çerçevenin içindeydi, gelinlik resmi vardı, gençlik resmi vardı' dedi. Eskiden alışveriş yapmak için geldiği pazara artık insanlar evinden eşyalarını satmak için geliyor. Siftah yapamayan esnafı duyun" notunu düştü.

"Mücadelemiz onur mücadelesi"

İkinci el eşya satan esnaf, müşteri gelmediğini dile getirerek "Bedava versen yok. 2 senedir öğrenci gelmiyor buraya. 2-3 milyon öğrenci okulu bırakmış. Eskiden yüzde 90 eşya almaya geliyordu, şimdi satmaya geliyor. 6 aydır yerini değiştirmediğim mallarım var. Her şeyi satıyoruz, bir onurumuzu satmamak için uğraşıyoruz. Mücadelemiz onur mücadelesi" diye konuştu.

"Bu mücadeleyi ne iktidar ne zengin verebilir. Benim gibi adamlar bu mücadeleyi verir"

Ulus esnafı cebinden çıkardığı 60 TL'yi göstererek "Bu dolmuş param. 17 TL gidiş, 17 TL dönüş. Esnaf bu hale gelmiş" dedi. Eşinin göğüs kanseri olduğunu belirten esnaf, "Ekonomiyi mi düşüneyim, ev mi geçindireyim, hastamı mı düşüneyim, öğrencimi mi düşüneyim? Kafamda 40 tane tilki var" diye isyan etti. Esnaf, "Bu mücadeleyi ne iktidar ne zengin verebilir. Benim gibi adamlar bu mücadeleyi verir" diye konuştu.

"Siftah yok. Bitik bir durum"

Eski konfeksiyoncu olduğunu belirten esnaf, AKP 2002'de iktidara geldiğinde iflas ettiğini söyledi. Esnaf, "Battım, bu duruma sermayesiz geldim. 50 senedir bu sokaktayım, böyle bir durum görmedim. Siftah yok. Bitik bir durum" dedi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Milletvekili Deniz Demir Ankara Ulus Politika Ekonomi Güncel Haberler

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title