Haberler

İç Anadolu'da 6 ilde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi

Güncelleme:

Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Kırıkkale ve Kırşehir'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Kırıkkale ve Kırşehir'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Sivas'ta ellerindeki Türk bayraklarıyla Tren Garı önünde toplananlar, İnönü Bulvarı'ndan, törenin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Yürüyüşe, Vali Yılmaz Şimşek, AK Parti Sivas milletvekilleri Hakan Aksu, Rukiye Toy, Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Cüneyt Mutlu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü, siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı.

Vali Şimşek, programda yaptığı konuşmada, "Hain darbe girişimini unutmamak ve demokrasiye sahip çıkmak için buradayız. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Hainlere bir daha böyle fırsat vermesin." dedi.

Başkan Bilgin ise yapılan hainliği unutmamak için bir araya geldiklerini belirterek, 15 Temmuz'un güçlü bir direniş olduğunu vurguladı.

Yozgat

Yozgat'ta mehter takımı eşliğinde otogardan başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı'nda tamamlandı.

Yürüyüşe Yozgat Valisi Ziya Polat, AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Belediye Başkanı Celal Köse, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Mehter takımının konserinden sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Vali Polat, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'un unutturulmaması gerektiğini dile getirerek, "Bu millet, en zor zamanında, milletine laf geldiğinde, devletine bir şey olacağı zaman, bayrağını indirmeye çalıştıklarında, dimdik ayakta olduğunu tekrar gösterdi." diye konuştu.

Daha sonra katılımcılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını dinledi.

Niğde

Niğde Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde Derbent Kavşağı'ndan, Valilik önüne kadar yürüyüş düzenlendi.

Burada devam eden programda, katılımcılara darbe girişimiyle ilgili belgesel gösterimi yapıldı.

Vali Mustafa Koç, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da Türk milletinin canı pahasına vatan müdafaası yaptığını belirtti.

AK Parti Niğde Milletvekili Cevahir Uzkurt ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir de birer konuşma yaptı.

Daha sonra katılımcılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını dinledi.

Ardından sanatçı Uğur Işılak, sevilen eserlerini seslendirdi.

Nevşehir

Nevşehir'de etkinlikler "Sancak koşusu" ile başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki sporcular, valilik binası önünden Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'ne kadar koştu.

Buradaki program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, 15 Temmuz'un sadece Türkiye'de değil, dünya demokrasi tarihinde de yerini alan şerefli ve şanlı bir direnişin anlamlı örneği olduğunu aktardı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün ile Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran da birer konuşma yaptı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Grup Dergah ve sanatçı Onur Şan, sahne aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının izlendiği program, 15 Temmuz konulu kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile devam etti.

Kırıkkale

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş, 15 Temmuz dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Kırıkkale Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılanlar, Nur Geçit, Atatürk Bulvarı, Ankara ve Zafer caddelerinden geçerek, tekrar Cumhuriyet Meydanı'na geldi.

Meydanda devam eden törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Vali Tekbıyıkoğlu, yaptığı konuşmada, millete kurulan tezgahın, kuranların başına yıkıldığına dikkati çekti.

Tören, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve Halk Eğitim Merkezi'nin müzik öğretmenlerinin seslendirdiği ezgi ve marşlarla devam etti.

Kırşehir

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, il protokolü ve vatandaşlar, Valilik önünden Cacabey Meydanı'na kadar mehter takımı eşliğinde Türk bayraklarıyla yürüdü.

Meydandaki etkinliklerde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Vali Buhara, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da hainlerin tereddütsüz şekilde milletine ateş ettiğini anımsatarak, "Milletimiz, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmadı, meydanı darbecilere bırakmadı." sözlerini sarf etti.

"Darbe girişimi" konulu kısa film gösteriminin ardından katılımcılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını sinevizyondan izledi.

Mehteran gösterisinin ardından programda, kahramanlık türküleri ve şiirler seslendirildi, Anadolu Ezgileri Halk Oyunları sergilendi.

Kaynak: AA / Güncel

İç Anadolu Demokrasi 15 Temmuz Kırıkkale Kırşehir Nevşehir Yozgat Niğde Sivas Güncel Haberler

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

Bakmadan Geçme

Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları! 16-17 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? Diyarbakırlı Ramazan Hoca olayı nedir? Ramazan Hoca'nın katili kaç yıl ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim, ne kadar ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim çıktı? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Seyhan, Yüreğir, Çukurova 16-17 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Selçuklu, Karatay, Meram 16-17 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Gaziemir 16-17 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Gemlik, Nilüfer, Osmangazi 16-17 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kepez, Muratpaşa, Alanya 16-17 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Esenyurt, Küçükçekmece, Pendik 16-17 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi!
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title