Haberler

Gazze'deki Sığınaklarda İnsanlık Krizi

Güncelleme:

Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde İsrail ordusunun kara operasyonlarının başlamasından bu yana, on binlerce insan kendileri için tek sığınak haline gelen Refah kentine kaçtı. Refah'taki barınak sıkıntısından ötürü on binlerce kişi, çadırlarını açık alanlara kurmak zorunda kaldı. BM verilerine göre Gazze'de tahminen 1,9 milyon insan yerinden edilmiş durumda ve yeterli gıdaya sahip olmayan ailelerin oranı yüksek.

ÇEKİM TARİHİ: 6 Aralık 2023

1. ANONS (İngilizce): SANAA KAMAL, Gazze Şeridi'nin güneyinde yer alan Refah kentindeki Xinhua muhabiri

2. Refah kentindeki geçici çadırlardan çeşitli görüntüler

ANONS (İngilizce): SANAA KAMAL, Gazze Şeridi'nin güneyinde yer alan Refah kentindeki Xinhua muhabiri:

"Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde İsrail ordusunun kara operasyonlarının resmen başlamasından bu yana, on binlerce insan kendileri için tek sığınak haline gelen Refah kentine kaçtı. Refah'taki barınak sıkıntısından ötürü on binlerce kişi, çadırlarını açık alanlara kurmak zorunda kaldı. Birleşmiş Milletler (BM) kentteki nüfus arasında hastalıkların yayılabileceği uyarısında bulunurken, buradaki halka su, gıda, elektrik ya da herhangi başka bir hizmet sağlanamıyor."

BM verilerine göre Gazze'de tahminen 1,9 milyon insan, yani nüfusun yaklaşık yüzde 85'i yerinden edilmiş durumda.

BM Dünya Gıda Programı tarafından kısa süre önce yapılan bir araştırma, Gazze'deki ailelerin yüzde 83 ila 97'sinin yeterli gıdaya sahip olmadığını gösterdi.

"İsrail, biz Gazze'deyken güneydeki Han Yunus'a gitmemizi emretti. Tüm ailemle birlikte Refah'a taşındım. Kız kardeşimin eşi ve altı kişi öldürüldü. Evlerimizi ve dükkanlarımızı kaybettik, kalıcı olarak yerimizden edildik. Hayatımız çoktan cehenneme döndü."

"Refah'a geleli üç gün oldu. İsrailliler bize tahliye emri verince buraya geldik. Buradaki durum çok zorlayıcı. Yiyecek, içecek ya da herhangi bir şey yok."

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Gazze Şeridi'nden bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

İsrail Gazze İnsan Hakları Dünya Güncel Haberler

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Bakmadan Geçme

Milli yasta bankalar açık mı? 21 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? X çöktü mü, Twitter çöktü mü, sorun mu var, problem ne? 21 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 21 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Cüneyd öldü mü, intihar mı etti? Kızıl Goncalar Cüneyd diziden ayrıldı mı? 21 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Gaddar neden bitiyor? FİNAL YAPIYOR! Gaddar niye final yapıyor?
İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title