Haberler

Renkleri farklı gönülleri bir: Etiyopyalı gelin aradığı aşkı Gaziantep'te buldu

Güncelleme:

Renkleri farklı gönülleri bir: Etiyopyalı gelin aradığı aşkı Gaziantep'te buldu Gaziantepli Mehmet Uğur Şahin bir akrabası vasıtasıyla tanışarak evlendiği Etiyopyalı Muna ile mutlu bir hayat yaşıyor.

Renkleri farklı gönülleri bir: Etiyopyalı gelin aradığı aşkı Gaziantep'te buldu

GAZİANTEP - Gaziantepli Mehmet Uğur Şahin bir akrabası vasıtasıyla tanışarak evlendiği Etiyopyalı Muna ile mutlu bir hayat yaşıyor.

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde özel bir şirkette kimya mühendisi olarak çalışan Mehmet Uğur Şahin, Etiyopyalı Muna ile bir akrabası aracılığı ile tanıştı. Etiyopya'ya Muna ile tanışmaya gide Şahin, Muna'yı görür görmez aşık oldu. Durumu ailelerine açıklayan çift evlilik kararı alarak Türk geleneklerine göre evlendi. Ailelerin onay vermesiyle Etiyopya kültürüne göre yapılan nişan sonrası Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde resmi nikah kıyıldı. Nikahın ardından düzenlenen düğünde çift ve davetliler, Türk ve Etiyopya kültürlerinin müzikleri ve dansları ile eğlendi. Gaziantep'e gelen Etiyopyalı Muna kısa sürede Türk kültürüne alıştığını ifade ederek, kocası ve kaynanasına Türk kahvesi yaptığını söyledi. Türk yemeklerini de yavaş yavaş öğrendiğini belirten Muna, yemekleri internette araştırarak yapmaya çalıştığının altını çizdi. Gaziantepli Mehmet Uğur Şahin ise, tek farklarının ten rengi olduğunu gönüllerinin ise bir olduğunu vurguladı.

"Olaylar hızlı gelişti kendimi Etiyopya'da buldum"

Olayların çok hızlı geliştiğini ve kendisini Etiyopya'da bulduğunu söyleyen Mehmet Uğur Şahin, "Geçen hafta Pazar günü eşimle evlendik. Burada Türk usulüne göre düğün yaptık. 40 gün öncede Etiyopya'da onların usulüne göre düğün yapmıştık. Şimdi eşimle birlikte buradayız. Etiyopya'da kuzenim vardı onun aracılığı ile tanıştık. İlk önce internet üzerinden görüntülü ailelerimizle birlikte tanıştık. Daha sonra olaylar hızlı bir şekilde ilerlemeye başladı ve kendimi Etiyopya'da buldum" dedi.

"Tek farkımız ten rengimiz"

Tek farklarının ten rengi olduğunu ifade eden Şahin, "Anneme söylediğimde fazla yadırgamadı. Sadece anlaşabilir miyiz, sorusuna cevap aradık. Bende çok düşünüyordum. Konuşuyorduk ama adet ve örfler ne kadar uygun olur. Zaman geçtikçe baktık sadece ten renklerimiz farklı kültürlerimiz kalplerimiz hep aynı yöndeydi. Çok şükür her şey güzel ilerledi ve şimdi yan yanayız. Etiyopya'ya gittiğimde yabancı hissetmedim kendimi sanki yıllardır aradığımı buldum gibi hissettim. Kendisi de bana yabancı gibi uzak kalmadı. Havaalanında hemen geldi sarıldık birbirimize" şeklinde konuştu.

"Havaalanında görür görmez sarıldık birbirimize"

Havaalanında kocasını görür görmez birbirlerine sarıldıklarını söyleyen Etiyopyalı gelin Muha Ahmed ise, "Mehmet Uğur Şahin'i ilk gördüğümde telefonda konuştuğumdan daha iyi birisi olduğunu hissettim. Daha yakışıklıydı. İlk havaalanına geldiğinde telefona bakarak beni bulmaya çalışıyordu. Ben onu gördüm ve koşarak sarıldık.

"Türk kahvesi, Türk yemeklerini öğreniyorum"

Türk kahvesi, Türk yemeklerini öğrendiğini belirten Muha, "Görüştük tanıştık beraber zaman geçirdik. Yeni görüyorum gibi hissetmedim. Ailemde benim evlenmemi istiyordu. Ama uzağa gitmemi istemiyorlardı. Özellikle annem uzağa gitmemi istemiyordu. Ama damadı görünce o da çok sevdi kabul etmeye başladı. Hem Türk kahvesi hem de Etiyopya kahvesi yapıyorum. Kocam Etiyopya kahvesini de çok sevdi. Ben daha önce orada bir Türk firmasında çalışıyordum. Orada bize Türk yemekleri veriyorlardı. Kocamın kuzeniyle orda tanıştık. Orda yemekleri gördüğüm için yeni gibi değil. Bazen de internetten bakıyorum yemeklere. Kaynanamla çok iyi anlaşıyoruz. Çok samimiyiz" ifadelerini kullandı.

"Önemli olan oğlumun mutluluğu"

Durumu öğrenince yabancı gözüyle bakmadığını önemli olanın oğlunun mutluluğu olduğunun altını çizen Kaynana Nebahat Şahin de, "İlk söylediğinde yabancı bakmadım. Önemli olan oğlumun mutluluğudur. Diğeri hiç önemli değildi. Gelinimden çok memnunum inşallah sonuna kadar böyle gideriz. Anne kız gibiyiz. Bana hiçbir şey yaptırmıyor. Her işi kendisi yapıyor" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Uğur Gaziantep Etiyopya Yerel Güncel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title