Haberler

Edirne'de Bayram Tatili Hareketliliği

Güncelleme:

Tarihi ve kültürel yapılarıyla ilgi çeken, Osmanlı'ya yüz yıla yakın başkentlik yapan Edirne'de bayram tatili hareketliliği sürüyor. Selimiye Camisi başta olmak üzere kentin tarihi ve turistik yerlerini gezen ziyaretçiler yoğunluk oluşturdu. Ziyaretçi hareketliliği nedeniyle şehir içi trafiğinde de zaman zaman sıkışmalar yaşandı. Kentin yöresel lezzeti tava ciğerini tatmak isteyen ziyaretçiler, işletmelerin önünde kuyruk oluşturdu. Edirne Yediyol Ağzı Esnafları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Necat Yavuz, esnaf açısından bereketli bir bayram tatili yaşandığını söyledi.

Tarihi ve kültürel yapılarıyla ilgi çeken, Osmanlı'ya yüz yıla yakın başkentlik yapan Edirne'de bayram tatili hareketliliği sürüyor.

Selimiye Camisi başta olmak üzere kentin tarihi ve turistik yerlerini gezen ziyaretçiler yoğunluk oluşturdu.

Ziyaretçi hareketliliği nedeniyle şehir içi trafiğinde de zaman zaman sıkışmalar yaşandı.

Kentin yöresel lezzeti tava ciğerini tatmak isteyen ziyaretçiler, işletmelerin önünde kuyruk oluşturdu.

Edirne Yediyol Ağzı Esnafları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Necat Yavuz, AA muhabirine, esnaf açısından bereketli bir bayram tatili yaşandığını söyledi.

Ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlamak için çalıştıklarını belirten Yavuz, "Uzun bayram tatili dolayısıyla büyük bir yoğunluk yaşıyoruz. Gelen talebi karşılamak için çaba sarf ediyoruz. İlgiden dolayı çok memnunuz. Gelen misafirlerimiz de kentten memnun ayrılıyor. Edirne tarihinde böyle bir kalabalık görmedi. Tarihi eserleriyle öne çıkan kentimizi gezen ziyaretçiler yöresel lezzetlerimiz tava ciğeri, badem ezmesi ve kavala kurabiyesini tadıyor." diye konuştu.

İstanbul'dan gelen Ali Yıldız ise Edirne'yi çok beğendiğini dile getirdi.

Tatilin son günlerini Edirne'de değerlendirdiklerini belirten Yıldız, "Çok güzel bir şehir. Tarihi yapıları ve yemekleri çok beğendik." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Osmanlı Edirne Gastronomi Kültür Turizm Güncel Haberler

Yaşlı adam, kızını ve torununu kurşun yağmuruna tutarak katletti

Yaşlı adam, kızını ve torununu kurşun yağmuruna tutarak katletti

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Erdoğan-Özel görüşmesinde Kılıçdaroğlu'nu küplere bindirecek 'Koltuk' muhabbeti

Erdoğan-Özel görüşmesinde Kılıçdaroğlu'nu küplere bindirecek "Koltuk" muhabbeti

Bakmadan Geçme

Dominik Cumhuriyeti - Türkiye maçı ne zaman? Dominik Cumhuriyeti - Türkiye voleybol maçı hangi kanalda, saat kaçta? Zonguldak bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Arefe günü resmi tatil mi? Arefe günü resmi tatil sayılır mı, tam gün mü, yarım gün mü tatil? Yozgat bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Van bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Kurban Bayramında kargolar çalışıyor mu? Kurban Bayramında kargolar dağıtım yapıyor mu, açık mı? Uşak bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Çorum bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Batman bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Çankırı bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Tunceli bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bartın bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Çanakkale bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bursa bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Kızılcık Şerbeti Meri kimdir? Kızılcık Şerbeti dizisine Şebnem Bozoklu dahil oldu!
Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında ikinci telefon buldu: Anneliğe dair bildiğim her şey darmadağın

Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında ikinci telefon buldu: Anneliğe dair bildiğim her şey darmadağın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title