Haberler

Dans Tutkunu Yılmaz'ın 'Bir Yaz Gecesi Rüyası'

SOSYALBEN Vakfı'nın 2015 yılında İzmir'de Roman mahallesinde yaşayan çocuklarla atölye çalışmaları sırasında keşfettiği 12 yaşındaki Yılmaz Tunççekiç, burslu okuduğu Tan Sağtürk Dans Akademisi tarafından gerçekleştirilen 'Bir Yaz Gecesi Rüyası' isimli ilk dans gösterisiyle göz kamaştırdı.

SOSYALBEN Vakfı'nın 2015 yılında İzmir'de Roman mahallesinde yaşayan çocuklarla atölye çalışmaları sırasında keşfettiği 12 yaşındaki Yılmaz Tunççekiç, burslu okuduğu Tan Sağtürk Dans Akademisi tarafından gerçekleştirilen 'Bir Yaz Gecesi Rüyası' isimli ilk dans gösterisiyle göz kamaştırdı.

7-13 yaş arası çocukların sosyal becerilerini ve benliklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayarak bu doğrultuda atölye çalışmaları gerçekleştiren SosyalBen Vakfı'nın İzmir'de saha çalışmaları gerçekleştirdiği sırada, dans tutkusundan ve yeteneklerinden etkilenerek Tan Sağtürk ile tanıştırılan, tam burslu olarak dans eğitimleri alan Yılmaz Tunççekiç, daha önce izleyici olarak oturduğu salonda bu kez izlenen olarak yer aldı ve coşkulu alkışlarla onurlandırıldı. İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde gerçekleşen 'Bir Yaz Gecesi Rüyası' dans gösterisinde Yılmaz, hayalini kurduğu sahnede yer alarak yeteneklerini sergiledi. Gösterilerin sahne şovu ve tüm düzenlemeleri ile kendisi ilgilenen Tan Sağtürk'ün de katıldığı 'Bir Yaz Gecesi Rüyası'nda akademi öğrencileri bir sene boyunca hazırlandıkları koreografileri ve öğrendiklerini sergiledi.

Çok sayıda veli ile davetli tarafından ilgiyle izlenen gösteri öncesi bilgi veren Tan Sağtürk, 2 Haziran'da başlayıp 23 Haziran'da sona eren İzmir gösterileriyle birlikte yaklaşık 14 bin öğrenciyi sahne çıkardıklarını söyledi. Tan Sağtürk, "Bu sene SosyalBen ile birlikte proje gerçekleştirelim istedik. Çok güzel şeyler yapmaya çalışıyorlar. Bazen imkanı olmayan, bazen çok yetenekli çocukları belirli kurumlarla buluşturup, bir anne, bir baba gibi onları taşıyorlar. Ben de onların hazırladıkları filmde oynadım. Yılmaz, 'Ben Tan Sağtürk' dedi. Çok güzel film hazırlamışlar, Cem Yılmaz var, Nuri Bilge Ceylan var. Kendimiz görünmedik ama çocuklarımız  'Ben O'yum' dedi. Yılmaz'da bunlardan biri ve inanamayacağınız kadar yetenekli" dedi.

Yılmaz Tunççekiç ise çok sevdiği Tan Sağtürk ile tanışmanın kendisi için büyük heyecen demek olduğunu söyleyerek "Onunla ilk tanıştığımda çok heyecanlanmıştım. Önce fotoğraf çektirmiş sonra da dans eğitimine başlamıştım. Bugün buradayım. Çok heyecanlıyım" diye konuştu.

SosyalBen İzmir temsilcisi Seren Yenice ise 2015 yılında yaptıkları bir dans atölyesinde Yılmaz'la karşılaştıklarını, dansa olan yeteğini keşfettiklerinde Tan Sağtürk Akademi'ye getirdiklerini ve bir yıl önce izleyici olarak oturduğu salonda izlenen bir Yılmaz Tunççekiç  görmekten mutluluk duyduklarını belirtti. Seren Yenice, "Tan Sağtürk Akademi başta emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Dans  tutkusu olan bir öğrencideki bir yıllık farkın bile inanılmaz olduğunu görüyoruz. Çok mutluyuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

- İzmir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Tan Sağtürk Cem Yılmaz Yenice İzmir Politika Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title