Haberler

Çin Dışişleri Bakanı: Hollanda ile Çin Karşılıklı Faydaya Dayalı Büyük Ticaret Ortakları Haline Geldi

Güncelleme:

YENİ DELHİ, 3 Mart (Xinhua) -- Çin Dışişleri Bakanı Qin Gang, Çin ile Hollanda'nın karşılıklı fayda temelinde büyük ticaret ortakları haline geldiğini söyledi.

YENİ DELHİ, 3 Mart (Xinhua) -- Çin Dışişleri Bakanı Qin Gang, Çin ile Hollanda'nın karşılıklı fayda temelinde büyük ticaret ortakları haline geldiğini söyledi.

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'deki G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı sırasında Perşembe günü Hollanda Dışişleri Bakanı Wopke Hoekstra ile biraraya gelen Qin, iki tarafın çeşitli alanlarda ve her seviyede aktif alışverişi sürdürdüğünü kaydetti. Bakan, bunun yüksek karşılıklı güven ile ikili ilişkilerin canlılığının bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Ülkesinin Hollanda'nın "ayrışmaya" karşı tutumunu takdir ettiğini söyleyen Qin, Çin'in her iki ülkenin ve iki tarafın şirketlerinin müşterek çıkarlarını korumak için ortaklaşa bir şekilde küresel sanayi zincirinin istikrarını sağlamakta istekli olduğunu kaydetti.

Hollanda ve Tacikistan'ın ortaklaşa ev sahipliği yapacağı 2023 Birleşmiş Milletler Su Konferansı'na Çin'in büyük önem atfettiğini söyleyen Qin, konferansa üst düzey bir temsilci göndereceklerini ve Avrupa Birliği ile birlikte "sürdürülebilir kalkınma için su" başlıklı interaktif bir diyaloğa ev sahipliği yapacaklarını ekledi.

Hollanda ile Çin'in eşitlik ve karşılıklı fayda temelinde tatbiki işbirliği içinde olduğunu söyleyen Hollanda Dışişleri Bakanı Hoekstra ise ülkesinin Çin ile daha yakın üst düzey alışveriş ve yapıcı diyalog sürdürmeyi dört gözle beklediğini söyledi.

Ukrayna'daki duruma ilişkin endişelerini de paylaşan Hoekstra, Hollanda'nın Ukrayna krizini çözmek için güçlendirilmiş diplomatik çabaları desteklediğini ve Çin'in krizin tırmanmasını önlemede kilit bir rol oynamasını beklediğini ekledi.

Qin ise, ülkesinin Avrupa'da savaşın yayıldığını görmek istemediğini söyledi. Çin Dışişleri Bakanı, Ukrayna'daki çatışmanın ilk gününden bu yana krize karşı siyasi bir çözüm için çağrıda bulunduklarını kaydederken, Çin'in duruşunun her daim barış görüşmelerini teşvik etmek olduğunu ifade etti.

Qin, "Barışın, hakkaniyetin ve adaletin tarafında olmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Kaynak: Xinhua / Güncel

Yeni Delhi Hollanda Delhi Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title