Haber : Bodrumlular Baleye Doyacak - Haberler

Haberi Paylaş

Bodrumlular Baleye Doyacak

 - Güncelleme:
Bodrumlular Baleye Doyacak

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen, Türk sanatçıların artık uluslararası performanslar sergilediğine vurgu yaptı.

Karia Princess Otel'de düzenlenen basın toplantısında festivalle ilgili bilgi veren Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen, Türk sanatçıların artık uluslararası performanslar sergilediğine vurgu yaptı. Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde önemli performanslar izleyeceklerini belirten Gökmen, 'Festival, Bodrum'un kültürel ve sanatsal yaşamını etkileyerek, tatil anlayışına yeni bir boyut getirmiş, her geçen yıl da izleyici sayısı artmıştırö dedi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde düzenlenecek festivallerle, sanata verdikleri önemi sergilediklerini söyledi. FESTİVAL PROGRAMI

Festival, 7 Ağustos Çarşamba günü İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından ' Hürrem Sultan' gösterisiyle başlayacak. Koreografisini Oytun Turfanda'nın yaptığı gösteride Kanuni Sultan Süleyman'ı Melih Mertel, Hürrem Sultan'ı Melike Manav canlandıracak. 10-11 ağustos günlerinde Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından Bach Alla Turca gösterisi sahnelenecek. Koreografisini Mehmet Balkan'ın yaptığı gösteride 30 dansçı yer alacak. 14 Ağustos'ta Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından Amazonlar gösterisi sahnelenecek. Koreografisini Nugzar Magalashvili'nin yaptığı gösteride 27 dansçı performanslarını sergileyecek. 17 Ağustos'ta Universal Ballet tarafından Black Cake, Duende, Tango gösterisi sahnelenecek. Koreografisini Hans van Manen'in yaptığı ve üç gösteriden oluşan temsil sahnelenecek.

20-21 Ağustos'ta Sibirya Devlet Balesi, Spartacus isimli gösteriyi sahneleyecek. Koreografisini Yuri Grigorovich'in yaptığı gösteride Spartacus'u Ivan Karnaukhov ve Demid Zykov canlandıracak.

Bale festivalinin tüm gösterileri saat 2145'te başlayacak.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hürrem Sultan Bodrum Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title