Haberler

Beyşehir'de şap karantinası sona erdi

Güncelleme:

Konya'nın Beyşehir ilçesinde şap karantinası kararı alınan mahallelerde aşılama çalışmalarının tamamlandığı bildirildi. Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan K türü yetki belgesi alınabilecek. Gönüllü öğretmenler okul bahçesinde çalışıyor.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde şap karantinası kararı alınan mahallelerde aşılama çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Beyşehir Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, şap hastalığı nedeniyle karantinaya alınan yerleşim merkezlerindeki tüm büyük ve küçükbaş hayvanların aşılama faaliyetlerinin kısa sürede tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Koruma ve gözetim bölgesindeki tüm işletmeler, müdürlüğümüz veteriner hekimleri tarafından titizlikle takip edilecek olup, hastalığın seyrine göre ilgili yönetmelik hükümlerine uygun olarak karantina süreci sonlandırılacaktır. Süreç hakkında üreticilerimiz SMS ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla bilgilendirilecektir."

Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan K türü yetki belgesi alınabilecek

Konya'nın Beyşehir, Hüyük ve Derebucak ilçelerinde K türü yetki belgesi Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odasından alınabilecek.

Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan yazılı açıklamada, her üç ilçe sınırlarında ikameti ve iş yeri adresi bulunan gerçek veya tüzel kişilere verilen K türü yetki belgelerinin düzenlenmesi hususunda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında protokol imzalandığı belirtildi.

Oda Başkanı Mustafa Akbıyık, Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından K türü yetki belgeleriyle ilgili işlemlerin yapılmaya başlandığını ifade etti.

Gönüllü öğretmenler okul bahçesinde çalışıyor

Beyşehir'de Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesinde görev yapan öğretmenler, yaz tatili döneminde de mesai yapmaya devam ediyor.

Okulda geçmiş dönemde de görev yapan aralarında emekli eğitimcilerin de olduğu idareci, öğretmen ve personel, okul bahçesinin yeni eğitim dönemine hazır hale getirilmesine yönelik yürütülen çalışmalara beden güçlerini de katarak destek veriyor.

Gönüllü eğitimciler, el arabalarıyla taşıdıkları harçları zeminin kaplama yapıldığı alanlara getirip, bahçeye karo taşı döşüyor.

Kaynak: AA / Güncel

Beyşehir Türkiye Konya Haberler

Bakmadan Geçme

26 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 26 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! DEM Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Gümüşhane adayı Gülşen Işık ve Abdulsamed Gültekin kimdir? DEM Parti Giresun Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Giresun adayı Feride Kızgit ve Ümit Bozan kimdir? DEM Parti Gaziantep Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Gaziantep adayı Selman Tutumlu ve Ayfer Yılmazer kimdir? DEM Parti Eskişehir Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Eskişehir adayı Gamze Toprak ve İzzettin Altun kimdir? Mahsun j. 7. bölüm ne zaman? Mahsun j. 7. bölüm hangi gün, saat kaçta yayınlanacak? Mahsun j. yeni bölüm ne zaman? Grace Kelly neden öldü? Grace Kelly ölüm sebebi ne, ne zaman öldü? Grace Kelly biyografisi! Yarın kabine toplantısı var mı? Yarın kabine toplantısı yapılacak mı, saat kaçta yapılacak? Survivor Merve hamile mi? Survivor All Star Merve Aydın hamile iddiaları gerçek mi, yanıt geldi mi? İzmir deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? Son dakika depremleri! 25 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! AZ ÖNCE DEPREM NEREDE OLDU SON DAKİKA! Bugün nerede deprem oldu? AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler 25 Şubat listesi! İstanbulspor - Beşiktaş maçı kaç kaç? İstanbulspor - Beşiktaş maçı bitti mi, ilk yarı mı, ikinci yarı mı? Bahar dizisi hangi gün? Bahar dizisi saat kaçta, hangi kanalda yayınlanıyor? İSTANBULSPOR – BEŞİKTAŞ CANLI: İstanbulspor – Beşiktaş maçı nereden, nasıl izlenir? İstanbulspor Beşiktaş canlı yayın linki! Hudutsuz Sevda son fragman İZLE! Hudutsuz Sevda 21. bölüm fragmanı yayınlandı mı?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title