BBP Genel Başkan Mustafa Destici Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

BBP Genel Başkan Mustafa Destici Açıklaması

İhlas Haber Ajansı - Güncel
BBP Genel Başkan Mustafa Destici Açıklaması

"Demokratikleşmeye evet, sandığa evet ama milli ve manevi değerlerimiz korunmalıdır."

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici,

"Demokratikleşmeye evet, sandığa evet ama milli ve manevi değerlerimiz korunmalıdır. Ayaklar altına alınması ve çiğnenmesine AB hayaliyle de olsa müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanlığı 6'ıncı Olağan Kongresi BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleştirildi. Tek liste ile yapılan kongrede İl Başkanı Serhat Duyar yeniden seçildi.

BBP Kocaeli İl Başkanlığının 6'ıncı Olağan Genel Kurulu, Kocaeli Fuarı içerisinde bulunan Leyla Atakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Genel Kurula katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici coşkulu bir kalabalıkla karşılandı. BBP'nin 6'ıncı Olağan İl Kongresine İl Başkanı Serhat Duyar tek listeyle girdi.

BBP'lilerin yoğun katılım gösterdiği 6. Olağan Genel Kurula Genel Başkan Mustafa Destici, İl Başkanı Serhat Duyar'ın yanı sıra, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve genel kurulda oy kullanacak partililer katıldı.

Mehter takımının marşlarıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Serhat Duyar, şöyle konuştu: "Partimizin Türkiye'deki sistemin alternatifi olduğunun bilinci ile geleceğin Türkiye'sini inşa edecek olan teşkilatlarımızı yapılandırmak üzere gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Muhsin Yazıcıoğlu Liderlik Akademisi çerçevesinde 'Kitap Okuma, Politik Filmler İzleme ve Eğitim Programları' düzenleme faaliyetlerimize devam ediyoruz. Eğitim çalışmalarının meyvesini şimdiden almaya başlamış bulunmaktayız. Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili Yerel Seçim Merkezi yapılanmamızı sürdürüyoruz. İlçe ve Büyükşehir adaylarımızla ilgili çalışmaları sürdürüyoruz. Son olarak şunu ifade etmeliyim ki, biz ilimizin Büyük Birlik kadroları ile çok daha güzel ve adil yönetileceğine inanıyoruz."

Genel Başkan Mustafa Destici, konuşmasında, ahlaklı bir nesil yetiştirmek için çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi: "Bizim coğrafyamızda başta emperyalistler olmak üzere bütün devletlerin emelleri var. Bu olayların gerçekleşmesi için engel BBP'dir. Toplumumuzun her dönemde zenginlik olarak gördüğümüz aynı kilimin desenleriyiz diye adlandırdığımız çokluk içinde dirlik ilkesini bozmak amacındalar. Türkiye'yi bir Suriye, Irak, Mısır yapmak derdindeler. Biz, milli değerlerimize sahip çıkan gençler yetiştireceğiz. Tek taraflı olduğu zaman kan ve gözyaşı var. Değerlerimize sahip çıkmamız lazım. Demokratikleşmeye evet, sandığa evet ama milli manevi değerlerimiz korunmalı. Ayaklar altına alınması ve çiğnenmesine AB hayaliyle de olsa müsaade etmeyeceğiz."

İlçelerden seçilmiş 160 delegenin oy hakkı olduğu, 5 Eylül 2012 tarihinde atamayla göreve gelen BBP İl Başkanı Serhat Duyar tek aday olarak katıldığı ve yeniden il başkanı seçildi. Kongrede, 30 kişilik il yönetim kurulu, 7 kişilik disiplin kurulu ile 19 kurultay delegesi seçildi. Yönetim Kurulu Üyeleri listesinde, Başkan Serhat Duyar, Şeref Gönenli, Niyazi Çakır, Şenol Karamus, Tuba Türkmen, Özkan Gedik, Ziya Polat, Murat Aydın, İsmet Yıldırım, Mesut Ceylan, Baran Aslan, İdris Beyazıt, Kadir Engin, Recep Uçar, Leyla Kaya, Kadir Aktaş, Mustafa Korkmaz, Özgür Sivri, Murat Anar, Ümran Günal, Yakup Üstün, Şevki Ertuğ, Barış Bilgiç, Mahmut Atalan, Aktaç Özel, Yüksel Gürlek, Erdoğan Koç, Hayrettin Evsen, Naci Kasapbaşı, Mustafa Yaman yer aldı. - KOCAELİ

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Politika, Güncel, Haberler

title