Haberler

Bakan Cevdet Yılmaz: Ortadoğu'da Mezhepler Arası Çatışma Çıkarmak İsteyenler Var

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ramazan bayramının son gününde Tunceli'yi ziyaret etti.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ramazan bayramının son gününde Tunceli'yi ziyaret etti. Vali Osman Kaymak, BDP'li Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Atilla Tamer, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, Ak Parti İl Başkanı Erkan Eroğlu tarafından karşılanan Yılmaz, bir süre Vali Kaymak ile görüştü.

Bakan Yılmaz, Tuncelilerle bayramlaşmak, sorunlarını dinlemek ve bütünleşmek için geldiğin belirterek, kente Kalkınma Ajansları aracılığıyla bir çok yatırımlar yaptıklarını yapamaya da devam edeceklerini söyledi. Çözüm sürecinin yöreye, Dersim'e güzel yatırımlar getirmesine, halkın huzur içinde yaşamasına vesile olduğunu belirten Yılmaz, şöyle dedi:

"Son 1.5- 2 senedir çok şükür bir huzur ortamı var. Geçmişte olduğu gibi acı hadiseler duymuyoruz. Bundan dolayı hepimiz çok mutluyuz. Çünkü bir tane insanın canı her şeyden daha değerlidir. Bütün ideolojilerden de daha değerlidir, bütün her şeyden de daha değerlidir. Tunceli'de, Dersim'de insana ne kadar önem verildiğini hepimiz biliyoruz. Burada insan her şeyin merkezinde. İnsanın canı, insanın refahı her şeyden önemli. Bu süreçte hem insanımızın güvende olması hem de yatırımların buraya cezp edilmesi anlamında bu huzur ortamı çok çok önemli. Huzur ortamı içinde bir taraftan farklılıklarımızı zenginlik olarak görüyoruz ve temel hakları, özgürlükleri geliştiriyoruz. Bir taraftan da birliğimizi, beraberliğimizi güçlendiriyoruz aslında. Hukuk devleti içinde, evrensel değerler içinde bunu güçlendiriyoruz. Bu sadece etnik kimliklerle ilgili bir hadise değil bu süreç, bu demokratikleşme. Aynı zamanda mezhepler arası ilişkiler açısından da çok önemli. Türkiye'de biz hiç kimseye ayrımcılık yapılmasın istiyoruz. Hiç kimsenin dışlanmadığı, ötelenmediği, hiç kimseye ters bakılmadığı bir ortamda birlik, beraberlik için ülkemizin kalkınmasını istiyoruz."

Bakan Yılmaz, Ortadoğu ve komşu ülkelerde, birilerinin mezhep kavgası çıkarmaya çalıştığını belirterek "Ortadoğu'da mezhepler arası çatışma çıkarmaya çalışanlar var. İnsanları birbirlerine düşürmeye çalışanlar var. Farklı çıkarlar için siyasi veya ekonomik çıkarlar için bunu yapmaya çalışanlar var. Ama biz bunlara inşallah toplum olarak bütün unsurlarımızla müsaade etmeyeceğiz. Uyanık olacağız, provokasyonlara karşı uyanık olacağız. Bunlar kolay süreçler değil ama ben inanıyorum ki, bu topraklar kadim topraklar. Binlerce yıl geriye giden bir medeniyet üzerinde yaşıyoruz. Bu medeniyet ruhu içinde inşallah kardeşliğimizi en güçlü şekilde inşa edeceğiz. Kurmancı, Zazası, bütün etnik gruplarıyla, bütün mezhepleriyle Alevisiyle, Sünnisiyle, bütün dinleriyle Müslümanıyla, gayrı müslümüyle bu topraklar üzerinde kim yaşıyorsa hep birlikte geleceğimizi inşa edeceğiz. Enerjimizi, gücümüzü birbirimizle çekişerek harcamayacağız. Enerjimizi, gücümüzü hep birlikte ülkemizi, bölgemizi, yöremizi kalkındırmak için harcayacağız inşallah" dedi.

Bakan Yılmaz, belediye ve partisinin il başkanlığını ziyaret ederek, vatandaşlarla birlikte yemek yedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Tunceli Üniversitesi Mehmet Ali Bul Cevdet Yılmaz Dersim Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title