Haberler

Avukat Turgut Kazan: O Yargıçlar, O Savcılar Bir Gün Şak Diye Başbakanınızı Tutuklarlar

ERZİNCAN Ergenekon Davasında gizli tanıklık yapanlar hakkında açılan FETÖ/PDY'ye yönelik davanın ilk duruşması yapıldı.

ERZİNCAN Ergenekon Davasında gizli tanıklık yapanlar hakkında  açılan FETÖ/PDY'ye yönelik davanın ilk duruşması yapıldı. Duruşmaya katılan Avukat Turgut Kazan, FETÖ/ PDY'nin hedefini anlatırken "O yargıçlar, o savcılar, bir gün şak diye başbakanınızı tutuklarlar. Başbakanınızı tutukladıkları zaman birisi başbakan olarak atanır. Herkes gider onun yanında durur. Onlar bunu oynuyorlardı. Bunu başarsalardı 15 Temmuz yaşanmazdı" dedi.

Erzincan'da irtica ile mücadele eylem planını uygulamaya koydukları iddiasıyla dönemin 3'üncü Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk, Cumhuriyet Başsavcısı ve halen CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner'in de aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında Erzurum Özel Yetkili 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Cihaner, Adalet Sarayında görevi başındayken 16 Şubat 2010'da gözaltına alınarak 4 ay tutuklu kaldı. Daha sonra iki kez milletvekili seçilen Cihaner, Yargıtay'da yapılan yargılamada beraat etti. Bu kez Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Erzincan Ergenekon davasında gizli tanık olarak yer alanlar hakkında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında dava açıldı. Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen iddianamede İlhan Cihaner ile emekli orgeneral Saldıray Berk mağdur, dönemin MİT Müdürü Ş.D. ile çalışanlar S.B. İ., K.Ü., Binbaşı Nedim Ersan, Üsteğmen Ersin Ergut ve Astsubay Murat Yıldız müşteki olarak yer aldı.

Erzincan Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen ve 8 saat süren duruşmada, mağdur İlhan Cihaner, Erzurum Özel Yetkili 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın tek şikayetçisi olan ve tutuklu bulunan dönemin Özel Otlukbeli İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Demir, yine tutuklu gizli tanıklar 'Erzincan' kod adlı Abdulvahap G., 'Ethem' kod adlı İbrahim B., 'Can' kod adlı Kemal G. ile tutuksuz gizli tanıklardan Yasin G., Hüseyin Rıdvan G. hazır bulundu. İddianamede şüpheli olarak yer alan, İlhan Cihaner'i makamında gözaltına alanlar arasında bulunan dönemin TEM Şube Müdürü Murat Günbeyi'nin ABD'de bulunduğu belirtildi.

Duruşma 7 Ekim'e ertelenirken Adalet Sarayı çıkışında bir açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, "Çok kritik bir dava. Özellikle nasıl pervasızca nasıl delil üretebildiklerini üstelikte bu yapının içerisinde hakimlerin savcıların da olduğunu bu davada delilleriyle görebiliyoruz. Türkiye'nin bu hale nasıl getirildiği. çok somut delillerinin olduğu bir dava. Onun için bizde çok önemsiyoruz" diye konuştu.

"BAŞBAKANI TUTUKLAYACAKLARDI"

İlhan Cihaner'in avukatı Turgut Kazan ise Pensilvanya bağlantılı suç örgütünün hedefini anlatırken şunları söyledi:

"15 Temmuz gibi bir olayı yaşamadan, öyle olaya hiç başvurmadan, adım adım bütün üniversiteleri, bütün güvenlik birimlerini, bütün HSYK başta olmak üzere yargıyı ele geçirdikten sonra hükümeti de devirirsiniz. Sessiz sedasız devirirsiniz. Nasıl devirirsiniz? O yargıçlar, o savcılar, bir gün şak diye başbakanınızı tutuklarlar. Başbakanınızı tutukladıkları zaman birisi başbakan olarak atanır. Herkes gider onun yanında durur. Onlar bunu oynuyorlardı. Bunu başarsalardı 15 Temmuz yaşanmazdı. Türkiye'yi ele geçirme planıydı. 15 Temmuz'da Türkiye'yi ele geçirme planı oldu. O yöntemle Türkiye'yi ele geçiremedikleri için bu sefer darbe girişimi yaşandı."

Turgut Kazan FETÖ/PDY'yi şu sözlerle anlattı:

"İçinde emniyet, yargı unsurlarının bulunduğu, nasıl bir kumpas örgütü, nasıl acımasız hukuka aykırı, her türlü talimatı yerine getirecek kişilerden oluştuğunu gösteren bir davadır. Asıl önemlisi bundan sonra o savcılarla yargıçların yargılandığı dava olacaktır. O dava belki burada belki Erzurum'da ama mutlaka Türkiye'de görülecektir. Onların hepsi, mahkeme başkanı, mahkeme üyesi,o savcı hepsinin nasıl yargılanıp cezalandırılacağını hep birlikte göreceğiz."

ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. BÜYÜKKASAP'IN İNTİHARA SÜRÜKLENDİ İDDİASI

Avukat Kazan, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap'ın 18 Mart 2010 tarihinde intihar ederek hayatına son vermesi olayına da değinerek şunları söyledi:

"O gün yaşanan trajik bir olaydır. Bugün o CD içinde dile getirmeye çalıştık. Kamu oyunun hiç bilmediği bir olay. Ama o CD'nin içinde görüyorsunuz ki bir üniversite rektörünü de bir pisliğe bulaştırmaya çalışıyorlar. Niye? Değişik çeşitli üniversiteleri bu yolla ele geçirebildiklerini bildikleri için her halde orayı da ele geçirmek istiyorlar. Burada intihar ettiğini duyduğumuz bildiğimiz kamuoyuna öyle yansıtılan, üniversite rektörünün ya intihara sürüklendiği ya da bilmiyorum emin değilim hiçbir şeyden bizzat öldürdüklerini ve intihar süsü verdiklerini anlıyoruz."

- Erzincan

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İlhan Cihaner Erzurum Türkiye Ordu Politika Güncel Haberler

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp 'tasarruf' vurgusu yaptı

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp "tasarruf" vurgusu yaptı

Gökçek laf attığına bin pişman oldu: Sen bir soytarısın, kes sesini

Gökçek laf attığına bin pişman oldu: Sen bir soytarısın, kes sesini

Bakmadan Geçme

İnci Taneleri final mi yapıyor, İnci Taneleri bitiyor mu? #128250 31 Mayıs Cuma Hutbesi yayınlandı! 31 Mayıs Cuma Hutbesi tam metni! #128220 Minnesota TW Dallas Mavericks NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 31 Mayıs Basketbol NBA CANLI İZLE! #127936 Sakaryaspor Bodrumspor maçı CANLI izle! (HD) 30 Mayıs Sakaryaspor Bodrumspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? 30-31 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? 30-31 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 30 Mayıs Perşembe yarın okullar tatil mi, okul yok mu? İstanbul, İzmir, Ankara okullar tatil mi? Survivor bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı 30 Mayıs Perşembe 2024? #128250 Survivor kim kazandı? 30 Mayıs Perşembe Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? #129300 Survivor CANLI izle! 30 Mayıs Perşembe TV8 Survivor HD izleme linki var mı? #128250 Hudutsuz Sevda 35. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Hudutsuz Sevda yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 İnci Taneleri 18. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs İnci Taneleri yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Aldatmak 71. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Aldatmak yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi!
Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

Marmaris Belediye Başkanı Ünlü, yasağa rağmen çalışmaların devam ettiği otel inşaatına baskın yaptı

Marmaris Belediye Başkanı Ünlü, yasağa rağmen çalışmaların devam ettiği otel inşaatına baskın yaptı

Yazar Azra Kohen'den skandal sözler: Filistinliler, çocuklarını bilerek bombaların atılacağı yerde oturtuyorlar

Yazar Azra Kohen'den skandal sözler: Filistinliler, çocuklarını bilerek bombaların atılacağı yerde oturtuyorlar

Yeniden yapılanma sürecine giren FETÖ'cü kadınlara ağır darbe! Görüntüyü izleyen ekipler tepelerine bindi

Yeniden yapılanma sürecine giren FETÖ'cü kadınlara ağır darbe! Görüntüyü izleyen ekipler tepelerine bindi

Yazar Aşkım Kapışmak dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alındı

Yazar Aşkım Kapışmak dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alındı

İran destekli Husiler, ABD, İngiltere ve İsrail'e ait 10 gemiyi vurdu

İran destekli Husiler, ABD, İngiltere ve İsrail'e ait 10 gemiyi vurdu

title