Haberler

Akbank 4. Kez Türkiye'nin En Değerli Banka Markası Seçildi

Akbank, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından gerçekleştirilen "Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası-2015" araştırmasında üst üste 4. defa "Türkiye'nin En Değerli Banka Markası" oldu.

Akbank, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından gerçekleştirilen "Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası-2015" araştırmasında üst üste 4. defa " Türkiye'nin En Değerli Banka Markası" oldu.

Araştırma kapsamındaki uluslararası önde gelen 500 bankanın toplam marka değeri 2014'e göre kıyasla yaklaşık yüzde 5 artış gösterirken Akbank'ın marka değeri aynı dönemde yaklaşık yüzde 27 yükseldi.

Türkiye'nin arzuladığı atılımları gerçekleştirmesi için daha da fazla markaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Bugün hem ülkemizde hem de uluslararası alanda çetin bir rekabet olduğunu görüyoruz. Bu ortamda sadece üretmek ve satış yapmak yetmiyor. İster  reel sektörde, ister hizmet sektöründe olsun, şirketlerimizin daha rekabetçi olmasının, milli gelire katkılarının artmasının yolu markalaşmaktan geçiyor" dedi.

Şirketlerin en önemli aktif değerlerinden birisinin de marka değeri olduğuna dikkat çeken Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Bugün alışılagelmiş finansal göstergelerin yanında şirketlerin marka değerleri de yatırımcıların tercihlerini şekillendirmede önemli rol oynuyor. Bu sebeple gelişmiş ülkelerde faaliyet gösteren şirketler finansal raporlarında marka değerlerine de yer veriyor" dedi ve ekledi:

"Akbank markası da, güçlü finansal verilerimizin yanında bankamızın gücünü en iyi yansıtan, bize rekabet avantajı sağlayan en önemli göstergelerden biridir. Teknoloji ve bankacılık hizmetlerinin birleştirilmesinde yaptığımız yenilikçi çalışmalar, yalnızca Türkiye'de değil tüm dünyada öne çıkıyor. Teknolojide ulaştığımız ileri seviyeleri, müşterilerimize bankacılık hizmetlerini en avantajlı şekilde ulaştırmak için kullanıyoruz. Teknolojiye ve yenilikçi çalışmalara her yıl yaptığımız yatırımlar, kurulduğumuz günden bugüne, 67 senede titizlikle oluşturduğumuz ve koruduğumuz markamızın sağlıklı gelişimini destekliyor. Bizim için büyük önem taşıyan marka değerimizi korumak ve daha da değerli kılmak için tüm Akbanklılar olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yıllardır aralıksız bir şekilde markamıza yaptığımız yatırımların karşılığını Brand Finance tarafından yapılan sıralamada da görüyoruz. Bu yıl da Brand Finance'in araştırmasında bir kez daha 'Türkiye'nin En Değerli Banka Markası' olduk. Marka değerimizi geçen seneye kıyasla yüzde 27 artırarak 2.5 milyar doların üstüne çıkardık. Dünyanın en değerli banka markalarının bulunduğu sıralamadaki yerimizi de 13 basamak artışla 81'inciliğe  yükselttik. Ayrıca araştırma kapsamında verilen en yüksek marka gücü derecelendirme notu olan AAA seviyesinin de sahibi olduk." - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hakan Binbaşgil Türkiye Akbank Politika Güncel Haberler

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

8 yıl geçse de izleri hala duruyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'cü askerler tarafından basılan odasından çok özel görüntüler

8 yıl geçse de izleri hala duruyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'cü askerler tarafından basılan odasından çok özel görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title