Haberler

Afyonkarahisar'dan Kısa Kısa

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, ramazan ayının ruhun ve kalbin olduğu kadar bedinin de dinlendiği bir ay olduğunu belirtti.

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, ramazan ayının ruhun ve kalbin olduğu kadar bedinin de dinlendiği bir ay olduğunu belirtti.

Yemenici, yaptığı yazılı açıklamada, cuma gecesi ramazan ayının oruca kalkılacağını hatırlattı.

Ramazan ayında sağlık açısından dikkat edilmesi gereken noktalara işaret eden Yemenici, şunları kaydetti:

"Ramazan ayı sadece ruhumuzun, kalbimizin huzurlu bir nefes aldığı zaman dilimi değil, aynı zamanda bedenimizin de yeme içme perhizi ile dinlendiği bir aydır. Ramazan ayında özellikle iftarlarda aşırı ve hızlı yemek yenilmesi, ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkaran başlıca hatalara bir örnektir. Ayrıca oruç tutmak, sağlıklı insanların metabolizmasında çok önemli değişikliklere yol açmıyor olsa da eğer ki şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği gibi kronik hastalıklarımız ya da hamilelik ve emziklilik gibi özel durumlarımız varsa o zaman uzman hekime danışılmadan oruç tutulmamalıdır çünkü bu tür kronik rahatsızlıkları olanların bedenlerine aşırı yüklenmesi, kalıcı ve ağır hasarlara yol açabilir."

- Gençlik merkezi gönüllüleri ilkokulu boyadı

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi gönüllüleri, merkeze bağlı Salar beldesinde ilkokulu boyadı.

Afyonkarahisar Gençlik Merkezinden yapılan açıklamada, gençlik merkezi tarafından hayata geçirilen "Merkezim Her Yerde Projesi" kapsamında Salar İlkokulunda etkinlik düzenlediği ve okulun boyandığı belirtildi.

Etkinlik kapsamında ayrıca Afyonkarahisar Gençlik Merkezi resim öğretmeni Pelin Yıldırım ile öğrenciler, okul bahçesinde oyun parkurları çizerken, gençlik merkezi gönüllü üyesi diyetisyen Merve Koza ise öğrencilere sağlıklı ve dengeli beslenme eğitimi verdi.

Gönüllü gençler tarafından okul öğrencilerine geleneksel çocuk oyunları öğretilirken, yarışmalar düzenlendi.

Genç Geri Dönüşüm Projesi kapsamında ÖSYM sınavlarında toplanan kalem setleri okul öğrencilerine dağıtılmak üzere Okul Müdürü Yakup Kadri Işıkcı'ya teslim edildi.

Okullardan 4 ton atık yağ toplandı

Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen atık yağ toplama kampanyası ile okullardan 4 ton atık yağ toplandı.

Afyonkarahisar Belediyesinden yapılan açıklamada, evlerdeki kızartma yağlarının lavabolara dökülmesinin engellenmesi, atıksu ve çevre bilincinin oluşturulması amacı ile "Bitkisel Atık Yağlar Minik Eller Tarafından Toplanıyor" projesi Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirildi.

2016-2017 eğitim öğretim döneminde kent merkezindeki 15 okula yerleştirilen atık yağ toplama kumbaralarında atık yağların toplanması için 11 bin öğrenciye bilgilendirme yapıldı.

15 okuldan 4 ton atık yağ toplandığı bildirilen açıklamada, atık yağ toplamada ilk üç dereceye giren okullara ve ilk üç dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verileceği ifade edildi.

Kaynak: AA / Güncel

Milli Eğitim Müdürlüğü Salar Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title