Haberler

40 Yıllık Kan Davası Barış Yemeğiyle Son Buldu

– ŞANLIURFA'nın Bozova İlçesi'nde Ötkün ile Demir aileleri arasında, 40 yıl önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada bir kişinin ölümüyle başlayan kan davası, barış yemeğiyle son buldu.

– ŞANLIURFA'nın Bozova İlçesi'nde Ötkün ile Demir aileleri arasında, 40 yıl önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada bir kişinin ölümüyle başlayan kan davası, barış yemeğiyle son buldu. Barış yemeğine katılan AK Parti Milletvekilleri ile İl Genel Sekreteri köylülerin yol tepkisiyle karşılaştı.

Bozova'nın Çatak tesislerinde düzenlenen barış yemeğine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Bozova Kaymakamı Recep Öztürk, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, AK Parti Milletvekilleri Seyit Eyüpoğlu, Kerim Gök, Mehmet Akyürek ile her iki aileye mensup yaklaşık 300 kişi katıldı. 40 yıl önce 12 bin dönümlük bir arazi yüzünden başlayan kan davası, her iki ailenin ileri geleni Abdulkadir Demir ile Ali Ötkün Vali Celalettin Güvenç tarafından tokalaştırıp barıştırıldı.

Vali Güvenç, 40 yıllık davasının barışla sonuçlanmasından sevinç duyduğunu belirterek, "Hayatta en önemli şey insan hayatıdır. Artık bundan sonra anlaşmazlıklarımızı, konuşarak, tartışarak, mahkemeye giderek, büyüklerimize götürerek çözme alışkanlığı yapmamız gerekiyor" dedi.

Daha sonra barış yemeği için ağaçların altında kurulan sofralar, saç kavurma, pilav, kuru fasulye yemekleriyle donatılarak, barış yemeği yenildi.

KÖYLÜLERİN YOL TEPKİSİ

Barış yemeğinin yenilmesinin ardından Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'in yanına gelen Pirhani Köyünden İzzet Çelik ile Özgedik Köy Muhtarı Mehmet Altundağ, köylerinin yol sorunu için görüşme yaptılar. Yıllardır köy yollarının yapılmadığı için İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ile AK Parti Milletvekilleri Kerim Gök, Mehmet Akyürek ile Seyit Eyüpoğlu'nu valiye şikayet eden köylüler, "Bizim yüreğimiz yanıyor. Seçim zamanında milletvekilleri köy köy dolaşıp oy istiyorlar. İşleri bittikten sonra bizi sormuyorlar" diye tepki gösterdi. Vali Güvenç, köylüleri sakinleştirerek, yol için İl Genel Sekreteri Büyükhatipoğlu'na talimat verdi.

ÖLEN VE ÖLDÜRENİN ADLARINI HATIRLAMADILAR

Demir ile Ötkün aileleri arasında 40 yıldır devam eden kan davasının başlamasına neden olan öldürülen biçerdöver sürücüsünü vuran kişinin de cezaevinde öldüğünü belirten aileler, bu 2 kişinin adını ise hatırlamadı.

Barış yemeğinin ardından her iki aile birbirleriyle tokalaşıp köylerine döndüler. - Şanlıurfa / Bozova

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Celalettin Güvenç Bozova İlçesi Şanlıurfa Ak Parti Politika Güncel Haberler

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Yangın felaketinde 'elektrik hattı' şüphesi! Tanrıkulu, 'Olağan şüpheliler' dedi, DEDAŞ'tan yalanlama gecikmedi

Yangın felaketinde "elektrik hattı" şüphesi! Tanrıkulu, "Olağan şüpheliler" dedi, DEDAŞ'tan yalanlama gecikmedi

Bakmadan Geçme

TRT 1 canlı maç izle! POLONYA AVUSTURYA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Arka Sokaklar yeni bölüm yok mu, neden yok? 21 Haziran Cuma Arka Sokaklar yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? Çırak filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çırak filmi ne zaman, nerede çekildi? Miras filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Miras filmi ne zaman, nerede çekildi? Öldür Beni Sevgilim filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Öldür Beni Sevgilim filmi ne zaman, nerede çekildi? Delibal filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Delibal filmi ne zaman, nerede çekildi? Vahşetin Çağrısı filmi oyuncuları kim, konusu ne, nasıl bitiyor? Vahşetin Çağrısı filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Slovakya Ukrayna maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovakya Ukrayna maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? #9917 Slovakya Ukrayna maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovakya Ukrayna maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? #9917 Slovakya Ukrayna maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Slovakya Ukrayna maçı ne oldu? Slovakya Ukrayna maçı CANLI izle! (EURO 2024) Slovakya Ukrayna EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? #9917 TRT 1 canlı maç izle! SLOVAKYA UKRAYNA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Tacikistan'da başörtüsü yasaklandı mı? Tacikistan'da başörtüsü neden yasaklandı, olay ne? VEDAT AŞÇI KİMDİR? Vedat Aşçı nereli, kaç yaşında? ANLIK ALTIN FİYATLARI! Bugün (21 Haziran 2024) altın fiyatları ne kadar?
Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title