Haberler

28 ŞUBAT SÜRECİNİ ANLATAN 'KORKU VE YÜZLEŞME' SERGİSİ AÇILDI

Güncelleme:

28 Şubat'ın 25'inci yılında, yaşanan süreç Beyoğlu'nda açılan 'Korku ve Yüzleşme' sergisinde anlatıldı.

28 Şubat'ın 25'inci yılında, yaşanan süreç Beyoğlu'nda açılan 'Korku ve Yüzleşme' sergisinde anlatıldı. Sergi açılışında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Bizim İstiklal Marşı'mız 'Korkma' diye başlıyor. Dolayısıyla bu toprağın çocukları korkmadan hayatlarına devam edecekler dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan ve 28 Şubat sürecini ele alan 'Korku ve Yüzleşme' sergisi açıldı. Beyoğlu Belediyesi İstiklal Sanat Galerisi'nde düzenlenen sergiye AK Parti Milletvekili Hasan Turan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İl Kültür Müdürü Coşkun Yılmaz, serginin küratörü Bekir Cantemir ve bazı davetliler katıldı.

Açılıştan önce konuşan Bekir Cantemir, 28 Şubat sürecini zaman çizelgesiyle anlatmaya çalıştıklarını kaydederek, Biz 25 yıl sonrasına geri döndüğümüzde neyi gündeme alırız diye baktık. Tarih okuması yaptığımızda dönemin problemlerinin korku üzerine kurulduğunu, post modern darbenin bir korku imparatorluğuyla başarıya ulaşmaya çalışıldığını ön plana çıkarma kararı aldık. Biz de sergide korku duvarlarının nasıl aşılacağını anlattık. Askerler ve sivil bürokrasi, siyasetçiler kendi işlerini bir kenara bırakıp bir korku iklimi oluşturuyor. 28 Şubat'ın nasıl yapıldığını zaman çizelgesiyle anlatmaya çalıştık. Serginin son kısmında da kısır döngüyü vurgulamaya çalıştık dedi.

Serginin açılışında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise, AK Parti'nin kuruluşu ile birlikte korku ikliminin dağıldığını belirtti. Yıldız, Yaklaşık çeyrek asrı geride bırakan bir sürecin, 90'lı yılların tortusunu, soğuk savaş esintilerini, korkuyla toplumları sindirme yöntemlerini, 2001'de AK Parti'nin kuruluşuyla birlikte nasıl bir özgürlük mevsimine kavuştuğumuzu, aslında bir şekilde görme imkanımız var. Bizim İstiklal Marşı'mız 'Korkma' diye başlıyor. Dolayısıyla bu toprağın çocukları korkmadan hayatlarına devam edecekler. Elbette geçmişte yaşadıklarıyla yüzleşme cesareti gösterecekler ki, bir daha bu darbeler bu topraklarda gerçekleşmesin diye konuştu.

Konuşmaların ardından davetliler birlikte sergiyi gezdi. Serginin küratörü Bekir Cantemir, katılımcılara sergide yer verdikleri detayları tek tek anlattı. Sergi 25 Mart'a kadar devam edecek.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Haydar Ali Yıldız 28 Şubat AK Parti Beyoğlu Haberler

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title