20 Yazar Malatya'ya Geliyor - Haberler
Haberi Paylaş

20 Yazar Malatya'ya Geliyor

Demirören Haber Ajansı - Güncel
20 Yazar Malatya'ya Geliyor

Malatya'da düzenlenecek '2'nci Malatya Deniz Kitapevleri Kitap Festivali' 14 Şubat Cuma günü açıyor.

Malatya'da düzenlenecek '2'nci Malatya Deniz Kitapevleri Kitap Festivali' 14 Şubat Cuma günü açıyor. 10 gün sürecek festival süresinde bir birinden değerli yazarlar Malatyalılar'la buluşacak.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en kapsamlı kitap kırtasiye mağazalar zincirine sahip Deniz Kitapevleri'nin kültürel etkinlikleri kapsamında geçen yıl ilki düzenlenen kitap festivalinin bu yıl ikincisi Malatyalı kitapseverlerle buluşacak. 14-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde Türk Edebiyatı'nın 20 ünlü ismi okurlarıyla bir araya gelecek. Malatyalıların kitaba doyacağı festivalin açılış gününde Sinan Yağmur, Uğur Babat ve Nurdan Damla, Kaan Murat Yanık okurlarıyla bir araya gelerek kitaplarını imzalayacak.

Festivalin ikinci günü olan 15 Şubat'ta; Senai Demirci, Mustafa Armağan ve Muhsin Kızılkaya, 16 Şubat'ta Ahmet Turgut ve Erdal Demirkıran, 18 Şubat'ta ise; Abdurrahman Dilipak Malatya'da okurlarıyla buluşacak. 19 Şubat'ta ise; Sunay Akın, 20 Şubat'ta; Oğuz Saygın, Tuncel Altınköprü ve Melih Tuğtag, 21 Şubat'ta Tarık Tufan ve Selahattin Yusuf, 22 Şubat'ta Turgay Güler ve Pucca festivalin son günü ise Talha Bora Öge ile İlber Ortaylı Deniz Kitapevlerinde Malatyalı okur severlerle bir araya gelecek.

Festival süresince imza günleri, söyleşiler, konferanslar, şiir ziyafeti de yer alacak.   Deniz Kitapevleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir, bu yıl ikincisini düzenlemekten büyük mutluluk duydukları Deniz Kitap Festivali'nin artık geleneksel hale geldiğini ifade etti. Bu yıl festivalin ana temasının 'Doğudan Batıya uzanan köprü: Kitap' olduğunu belirten Özdemir, 14 Şubat günü kapılarını açacak olan festivale tüm Malatyalıları davet etti. - Malatya

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Doğu Anadolu Bölgesi Mesut Özdemir Malatya Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title