Haberler

Greenpeace Ttip Gizli Belgelerini Sızdırdı

Greenpeace, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Avrupa Birliği (AB) arasında yürütülen Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTİP) görüşmelerinin gizli belgelerini yayınladı.

Greenpeace, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Avrupa Birliği (AB) arasında yürütülen Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTİP) görüşmelerinin gizli belgelerini yayınladı.

Greenpeace Hollanda, AB ile ABD arasında yapılan TTİP görüşmelerinin 248 sayfalık gizli belgesini yayınlandı.

Belgelerin sızmasının ardından, AB TTİP Başmüzakerecisi Ignacio Garcia Bercero Brüksel'de basın toplantısı düzenledi.

Geçen hafta New York'ta 13. Tur TTİP görüşmelerin yapıldığını anımsatan Bercero, pek çok konunun kapsayıcı bir biçimde ele alındığını söyledi.

Bercero, belge sızıntısının kaynağını belirlemek için incelemelere devam ettiklerini belirterek, "Sızan dokümanlar sadece sınırlı konulara ilişkin bölümleri veriyor. Bu görüşmelerin son durumu hakkında yanlış anlaşılmalara yol açıyor. Bu sızan belgelerden çıkartılan sonuçlar doğru değil. Belgelerde, AB ve ABD'nin teklifleri var. Ortak bir teklif yada uzlaşı konusu yok" diye konuştu.

Sızan belgelerle ilgili Greenpeace'in yaptığı yorumların da doğru olmadığını söyleyen Bercero, "Yayınlanan belgeler AB ve ABD taraflarının önerilerinin birleştirilmiş metni. Bu belgede ABD ve AB tarafının teklifleri toplanıyor. Bu belgeler bir görüşme sonucunu veya bir uzlaşıyı ortaya koymuyor" ifadelerini kullandı.

Bercero, TTİP müzakerelerinde en zor konuların kamu alımları ve gümrük vergileri olduğuna dikkati çekerek, AB düzenlemelerine uygun bir anlaşma yapmakta kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

TTİP, karşılıklı ticaret ve ekonomik büyümeyi arttırmak üzere AB ile ABD'nin arasında yapılması teklif edilen ticaret anlaşmasını içeriyor. Taraflar arasında TTİP görüşmeleri kamuya kapalı bir biçimde sürdürülüyor.

ABD ve AB arasındaki TTİP görüşmeleri 2013 yılında başladı. Anlaşma sağlanması halinde AB ve ABD piyasaları daha entegre hale gelecek, şirketler piyasalarda karşılıklı olarak daha rahat faaliyet gösterebilecek.

Kaynak: AA / Ekonomi

Amerika Birleşik Devletleri Avrupa Birliği Hollanda Ekonomi Haberler

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Timur Cihantimur, ABD'deki cezaevinde saldırıya uğradı

Timur Cihantimur, ABD'deki cezaevinde saldırıya uğradı

Bakmadan Geçme

Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Kerem Aktürkoğlu gidiyor mu? Galatasaray'dan ayrılacak mı, nereye gidecek? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 19 Temmuz bugünkü günün maçları 19-20 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 19-20 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Kağıthane, Avcılar, Esenler 19-20 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bergama, Çiğli 19-20 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Nizip, Nurdağı 19-20 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? İmamoğlu, Karataş, Karaisalı 19-20 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi!
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title