Haberler

Libya'da alıkonulan Halil Gözel ailesine kavuştu

Güncelleme:

Libya'da alıkonulan Halil Gözel ailesine kavuştu Gözel: "Düğün havası vardı, ailem kurban kesti" "Devletimiz çok güçlü, çıkacağımızı biliyorduk ve bekliyorduk" "Bir daha başka ülkeye çalışmaya gitmem" Libya'da 2 yıldır alıkonulan ve MİT ile Katar İstihbaratı tarafından kurtarılan Türklerden...

Libya'da alıkonulan Halil Gözel ailesine kavuştu

Gözel: "Düğün havası vardı, ailem kurban kesti"

"Devletimiz çok güçlü, çıkacağımızı biliyorduk ve bekliyorduk"

"Bir daha başka ülkeye çalışmaya gitmem"

ADANA - Libya'da 2 yıldır alıkonulan ve MİT ile Katar İstihbaratı tarafından kurtarılan Türklerden Adanalı Halil Gözel ailesine kavuştu. Gözel, "Devletimiz çok güçlü, çıkacağımızı biliyorduk ve bekliyorduk" dedi.

Adana'nın Seyhan ilçesinde yaşayan Halil Gözel, 2019 yılı Temmuz ayında gittiği Libya'nın Sirte kentinde pastane işletmeye başladı. Ailesi, 6 Şubat 2020 tarihinden sonra Gözel'e ulaşamadı. Yaklaşık 2 yıl önce arkadaşlarıyla birlikte bilinmeyen bir nedenle gözaltına alınan Gözel'in de aralarında bulunduğu 7 kişi Libya'dan MİT ve Katar İstihbaratı'nın çalışmasıyla kurtarıldı.

Ankara'daki işlemlerinin ardından dün akşam saatlerinde Adana'daki ailesine kavuşan Gözel, sabah gazetecilere yaşadıklarını anlattı.

"Hücrede kaldık"

Çok zor şartlarda kaldıklarını anlatan Halil Gözel, "İş yerinde çalışırken biranda Hafter güçleri tarafından neye uğradığımızı şaşırdık. Türk olduğumuzu söyledikten sonra bizi bir yere götürdüler ve orada 5 gün boyunca kötü şartlarda barındık. O 5 günün ardından bizi bir arabaya koydular ve daha sonra öğrendiğimiz Bingazi'ye götürdüler. Orada ki hapishanede de hücrede kaldık. Hücrede 15 gün kaldık ve sonra da normal koğuşa aldılar" diye konuştu.

"Çıkacağımızı bekliyorduk"

Sadece Türk oldukları için alıkonulduklarını aktaran Gözel, "Bizi casuslukla suçladılar. Her an kurtulmayı bekliyorduk. Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık. Şartlarımız kötüydü ama bizim devletimizin güçlü olduğunu bildiğimiz için kurtarılacağımızı biliyorduk. Sadece Türklere değil kendi vatandaşlarına da zulmediyorlar. 2-3 aydır yerel mahkumlardan haber alıyorduk ve çıkacağımızı bekliyorduk. Devletimizin bizimle ilgili çalışma yaptığını duyuyorduk" dedi.

"Devletimiz güçlü"

Libya'da gayrimeşru güçlerin lideri Hafter'in oğlu Saddam Hafter'in hapishaneye geldiğini söyleyen Halil Gözel, "Hapishanede sorumlu astsubay bize geleceğini söylemişti ve 1 gün sonra geldi bizi aldı. Havalimanına götürüp bizi misafirhaneye yerleştirdiler. 1 gün sonra da devletimizin kurumları gelip bizi aldılar. Katar'a gittik, oradan sağlık kontrolünden geçip Türkiye'ye ait özel jetle Ankara'ya geldik. Türkiye'deki karşılama anında devletimizin ne kadar güçlü olduğunu anladık. Biz Ankara'ya indikten sonra MİT'ten çok üst düzey yetkililer bizi karşıladılar. MİT Müsteşarı Hakan Fidan gelip bizi kucakladı. Cumhurbaşkanımızla telefonla görüştük. Ailelerimize selam söylediler. Devletimiz güçlü. Hiçbir Türk insanı korkmasın, Türk devleti fırsatını bulduğu anda getirir. Türkiye'ye geleceğimizi biliyorduk. Kötü şartlarda kaldık ama öldürmeye cesaret edemediler" ifadelerini kullandı.

Ailesinin gece kendisini düğün havasında karşıladığını aktaran Gözel, "Mutluyuz. Dün geldim düğün havası vardı. Çocukları, dostları özledim. Kurban kestiler. Herkese çok teşekkür ediyorum. Süreç iyi geçti Allah tüm emeği geçenlerden razı olsun" şeklinde konuştu.

Öte yandan Halil Gözel, bir daha başka bir ülkeye çalışmak için gitmeyeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Ankara Katar Libya Haberler

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 'SMA' eylemi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde "SMA" eylemi

Bakmadan Geçme

Kurban bayramı teşrik tekbirleri ne zaman başlar, nasıl yapılır 2024? Kurban kestikten sonra kılınan namaz nedir, var mıdır 2024? Kurban etinin kaçta kaçı dağıtılır 2024? 15-16 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 15-16 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 15 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 15 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 15 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 15 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 15-16 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15-16 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! MasterChef Battal Kaan kimdir? 2024 MasterChef Battal Kaan kaç yaşında, nereli?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title