Haberler

Gelibolulu Kadın Girişimcinin Zaferi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, baba mesleği tuzlu balık ve konserveciliği sürdüren Aygül Kemerci, GMKA'dan aldığı desteklerle otomatik üretime geçti.

Gelibolu'da Selahattin Kemerli tarafından 1950'li yıllarda kurulan tuzlu balık ve konserve tesisi, Kemerli'nin 1973 yılında trafik kazasında yaşamını yitirmesinin ardından önce eşi Halime Kemerli'ye ardın dan da kızlarına geçti. 1995 yılından itibaren fabrikada yenilikler yapmak isteyen Aygül Kemerli, Güney Marmara Kalkınma Ajansının destekleriyle hayallerini gerçekleştirdi. Kemerli, "Yaklaşık 60 yıllık bir tesisimiz var. Eski bir kültür, tuzlu balık ürünü ve meşhur Gelibolu Sardalya'sının ürünlerini devam ettiriyoruz. Bu ürünler sadece Gelibolu'da yapılmakta. Hem tarihsel hem kültürel hem de manevi anlamda önemli bir değerdir. Geçen Mayıs ayından beri hem küçük çapta inşaat, moderizasyon ve tuzlu balığın ilk kez makinayla soyumu, makinayla kurutulması daha hijyen, daha steril ortamda değerli ürünleri halka tanıtabilme açısından bir çok belgelerde aldık. Gelibolu'da ilk kez bir İngiliz firmasından İngiliz gıda sertifikası aldık. ISO 22000 zaten daha kapsamlı bir sertifika. Bu modernizasyon ve GMKA'nın yani Güney Marmara Kalkınma Ajansının desteği ile ilk kez Gelibolu'da ilk kez işletme onay belgesini aldık. Projemizin maliyeti çok yüksek değil. 220 bin liralık bir maliyeti vardı. Ancak biz, ekstralarla bu maliyeti biraz daha yükselttik ve 300 bin liraya çıkardık. Ortaya çok güzel bir şey çıkardığımıza inanıyorum" dedi. - ÇANAKKALE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Çanakkale Gelibolu Marmara Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Anayasanın 58. maddesi nedir? (Gençliğin Korunması) Anayasa madde 58 konusu ne? 15 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 15 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 15 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Kepez Belediye Başkanı hangi partiden? Kepez seçim sonuçları 2024! Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz tutuklandı mı? Mesut Kocagöz neden tutuklandı, suçu ne? Almanya'da şampiyon kim oldu? 2024 Almanya Bundesliga Şampiyonu belli oldu Karagümrük Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Karagümrük FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Karagümrük Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Karagümrük FB maçı kaç kaç, canlı maç skoru! SGK'dan çalışan annelere 325 euro destek başvurusu nasıl ve nereden yapılır?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title