Gaziantep Türkiye'nin Hollywood'u Oluyor

Gaziantep Türkiye'nin Hollywood'u Oluyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Magazin

Birçok dizi ve film setinin gözde şehri olma yolunda ilerleyen Gaziantep, yeni bir filme daha ev sahipliği yapıyor.

Birçok dizi ve film setinin gözde şehri olma yolunda ilerleyen Gaziantep, yeni bir filme daha ev sahipliği yapıyor.

GELİRİN YÜZDE 15'İ ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLANACAK

Özel harekatçıların yaşamını, çektiği psikolojik sorunları, gazi olduktan sonraki yaşamlarını ve ailelerini anlatan 'Yanlış Hedef' filminin çekimleri Gaziantep'te başladı. Birçok dizi ve filmde oynayan Serhat Bahadır'ın baş rolde oynadığı filmin gelirinin yüzde 15'i gazi ve şehit ailelerine bağışlanacak.

Amaçlarının Polis Özel Harekatçılarının içine düştüğü psikolojik sorunları anlatmak olduğunu vurgulayan oyuncu Serhat Bahadır, "Bizim İstanbul'dan buraya kadar gelmemizin nedeni Gaziantep'te belirli bir proje yapmaktır. Bu projemiz polis özel hareketin ve diğer kurumlarla alakalı durumdur. Bizim polis özel harekatın içerisinde psikolojik, şehitsel ve arkalarındaki kız çocuklarından tutunda eşlerine kadar ne gibi depresyon, ne gibi yaşantılar, ne gibi psikolojik savaş içerisinde olduğunu göstermek amacıyla yapılan bir sinema filmidir. Bu filmin yapımcılığını ve senaristliğini Atıf Ulusoy ve Çiler Çoban'ın üstlendiği Gaziantep'te olan bir sinema filmidir. Fragmanımız çektik, Temmuz ya da Ağustos'ta sinema filmi için Gaziantep'te başlayacağız. İnşallah Gaziantep bu projeye sahip çıkar ümit ediyorum çok başarılı bir film olur. Zaten film gelirinin yüzde 15'ini şehit ve gazi derneklerine bağışlayacağız" dedi.

GAZİANTEP'TE ÇEKİLMESİNİN NEDENİ

Gaziantep'in gazilik unvanının tam bu filme uygun olduğunu vurgulayan Bahadır, "Gaziantep ili dışında başka gazi unvanı alan il yoktur. Nadide bir ilimiz. Çünkü Antepliler gördüğüm ve tanıdığım en iyi insanlardır. Onun için Gaziantep'te bulunmaktan ve Gaziantep'te bu film çalışmasına başlamaktan da son derece gururluyum. Başka projelerle de bu şehre gelmek istiyorum" şeklinde konuştu.

"ULUSLARARASI SEVİYEDE BİR FİLM"

Filmin büyük maddi mühimmatla çalışan bir sistem olacağını kaydeden Serhat Bahadır, "Ekipten tutunda yönetmenimize kadar oyuncularımıza kadar çok yüksek kalitede insanlardır. Böyle bir proje yaptığınız takdirde hata kabul edilmez. Burada bir özel harekatın dağda, taşta nasıl şehit oluşunu, şehit olduktan sonra arkasında bıraktıklarının ne gibi bir olanak ve imkansızlık olacak bunu göreceğiz. Doğuda bir şehit oluyor ama batıdaki bir insan bunun ne kadar içeriğini biliyor. Bir özel harekatçının nasıl yetiştiğini, ne gibi şartlarda psikolojik savaş verdiğini, kaç cephede savaştığını sadece dağda değildir. Bunun ailesi var çocukları var bir sürü olay var" diye konuştu.

Gaziantep Türkiye'nin Hollywood'u Oluyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title