Haberler

Fransa Cumhurbaşkanı Macron İngiltere'de

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya geldi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya geldi.

Bu yıl 35"incisi düzenlenen İngiltere- Fransa Zirvesi kapsamında adayı ziyaret eden Macron, May'in seçim bölgesi olan ülkenin güneyindeki Maidenhead'deki bir restoranda May ile çalışma yemeğinde görüştü.

İngiltere Başbakanlığından liderlerin görüşmesine ilişkin yapılan açıklamada, May ve Macron'un görüşmede, ikili ilişkiler ile küresel ve bölgesel güvenlik konularını ele aldığı aktarıldı.

Cumhurbaşkanı olarak ilk defa İngiltere'ye ziyarette bulunan Macron, yemeğin ardından zirveye katılmak üzere May ile yakındaki Sandhurst Kraliyet Askeri Akademisine geçti.

Macron burada İngiliz askeri bandosu tarafından Fransa milli marşıyla karşılandı. Karşılama töreninin ardından liderler basına kapalı düzenlenen zirveye gitti.

Zirvede, liderler ve her iki ülkenin bazı kabine üyelerinin katılımlarıyla yapılacak toplantılarda güvenlik konularının masaya yatırılması ve iki ülke arasındaki iş birliklerini kuvvetlendirecek kararların alınması öngörülüyor.

İngiliz basınında çıkan haberlerde, Fransa'nın Calais'deki sınırının güvenliğini sağlaması için İngiltere'nin yılda 44,5 milyon sterlin ödemeyi kabul ettiği belirtildi. Haberlerde, bunun Macron'un ziyaretiyle gelen baskı sonucu gerçekleştiği öne sürüldü. May hükümetinin ayrıca Fransa'nın Afrika'daki terörle mücadele çalışmalarına askeri, insani yardım faaliyetlerine de yaklaşık 50 milyon sterlinlik mali destek sağlayacağı yazıldı.

May ile Macron'un zirvenin ardından basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Kaynak: AA / Güncel

Emmanuel Macron Theresa May Fransa Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Cumartesi günü eczaneler açık mı? Eczaneler Cumartesi günü saat kaça kadar açık? 20 Nisan 2024 Eczane çalışma saatleri! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 20 Nisan dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 20 Nisan Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 20 Nisan Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Irak'taki Şii Milis Gücü Haşdi Şabi'ye Hava Saldırısı Düzenlendi E Devlet çöktü mü Son Dakika? E Devlet'te sorun mu var 20 Nisan Cumartesi 2024 20 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 20 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 20 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 20 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title