Haberler

Expotroia Çanakkale'nin Önünü Açacak

Çanakkale'de 16-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan EXPOTROİA Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı için hazırlıklar sürüyor.

Çanakkale'de 16- 19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan EXPOTROİA Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı için hazırlıklar sürüyor. Çanakkale Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Salih Yıldız, fuarın Çanakkale ekonomisini canlandıracağını söyledi.

Fuar hakkında bilgiler veren Yıldız, "Bizler, ÇASİAD olarak, Çanakkale'deki markaların hem bölgesel, hem de uluslararası tarzda bir yerlere taşınması gerektiğine inandık. Bu inançla, yönetim kurulumuz birlikte hareket ederek, 16-19 Mayısta bu fuarı düzenlemeye karar verdik. Dünyada Kudüs'ten sonra en çok tanınan yer olduğu için fuarın adında Troia'yı kullandık. EXPOTROİA inşallah Çanakkale'yi tanıtıp, Çanakkale'nin ruhunu da anlatacak. Üzerimize düşen görevleri yerine getirmek adına, işadamı, tüccar ve toplumun refah seviyesini yükseltmeye çalışan bir grup olarak biz böyle bir karar aldık. 7-8 aydır çalışmalarımız sürüyor. Meşakkatli ve zor bir olay. Profesyonel bir firmayla çalışıyoruz. Şehri birleştirme ve bütünleştirme adına da önemli bir iş yapıyoruz. Arkadaşlarımla ilçe ilçe gezip kaymakamlarımızla, belediye başkanlarımızla görüşüyoruz. Maksadımız, Çanakkale ruhunu ve günümüzdeki barış ve bütünleşme olayını Çanakkale'de başlayan bir hareketle ortaya koymak.

Biz üzerimize düşen görevi bir nebze olsun yerine getirdiğimize inanıyoruz. Bu sadece ÇASİAD'ın işi değil. Bir çok kurumla çalışıyoruz. Bu bir ticaret işi de değil. Biz bundan para kazanmıyoruz. Sırf tanıtım amaçlı bir organizasyon. Ancak elbette belli giderleri var. Ancak çok pahalı değil. Bunu yapmak zorundayız. Önümüzdeki yıllarda uluslararası bir fuar olacak ve bir çok tanınmış firma burada kendi ürünlerini tanıtacak. Şu anda hemen hemen bütün stantlarımız doldu" dedi. - ÇANAKKALE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Salih Yıldız Çanakkale 19 Mayıs Kudüs Ekonomi Haberler

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Bakmadan Geçme

Süleymaniye Camii Mimar Sinan'ın hangi eseri? Süleymaniye Camii ne zaman yapıldı, özellikleri neler? Süleymaniye Camii hakkında bilgiler… Mersin tavuğa tecavüz olayı ne, ne oldu? Tavuğa tecavüz eden kim, tutuklandı mı? ALMANYA-TÜRKİYE Milletler Ligi maçı ne zaman? Filenin Sultanlarının 2. Hafta maçları başladı mı? #127952 3 günde öldüren EBOLA VİRÜSÜ ne, nasıl bulaşır? Çinli bilim insanları geliştirdi! #129440 Zekât kimlere farzdır? Geçerli olmasının şartları nelerdir? Tavuğa tecavüz etti! Olay nerede oldu? Şahıs tutuklandı mı? TYT AYT 2024 DENEME SINAVI SONUÇLARI! #9997 YKS deneme sınavı sonuçları açıklandı mı, nereden öğrenilir? İşte sorgulama ekranı! Merdiven boşluğunda ipe asılı halde ölü bulundu! Olay ne, nerede oldu? FETÖ firarisi AKIN İPEK'İN YALISI satışa çıktı mı, ne kadar? Koza-İpek Holding'e ait BEYAZ KÖŞK ne kadara satılıyor, kaç TL? Vekâlet yoluyla hac yapılabilir mi? Şartları nelerdir? CRİSTİANO RONALDO GOL REKORU KIRDI! #129349 Ronaldo Suudi Ligi'nde kaç gol ile rekor kırdı? Cristiano Ronaldo kaç gol attı? #9917 27-31 MAYIS HALKA ARZ TAKVİMİ #128185 Bu hafta hangi şirketler halka arz olacak? #128185 Kuşum Aydın kimdir? Aramızda Kalmasın konuğu Kuşum Aydın kaç yaşında, nereli? Kuşum Aydın biyografisi! ALES/2 NE ZAMAN 2024? #9997 ALES/2 sınavı hangi tarihte, başvurular ne zaman? Bahar 14. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? Bahar bu akşam yayınlanacak mı? #128250
Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title