Çanakkale'deki trafiğe kayıtlı araç sayısı 251 bin oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Çanakkale'deki trafiğe kayıtlı araç sayısı 251 bin oldu

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi
 - Güncelleme:
Çanakkale'deki trafiğe kayıtlı araç sayısı 251 bin oldu

Çanakkale'de trafiğe kayıtlı taşıt sayısı Nisan ayı sonu itibarıyla 251 bin 13 oldu.

Çanakkale'de trafiğe kayıtlı taşıt sayısı Nisan ayı sonu itibarıyla 251 bin 13 oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Nisan ayında trafiğe kaydı yapılan taşıtların yüzde 43,6'sını otomobil, yüzde 36,7'sini motosiklet, yüzde 11,3'ünü kamyonet, yüzde 5,1'ini traktör, yüzde 2,4'ünü kamyon, yüzde 0,5'ini otobüs, yüzde 0,3'ünü minibüs ve yüzde 0,1'ini özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

Nisan ayında trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı bir önceki aya göre motosiklette yüzde 73,4, traktörde yüzde 13,2, otomobilde yüzde 4,1, otobüste yüzde 3,0, kamyonette yüzde 2,0 artarken minibüste yüzde 32,0 ve kamyonda yüzde 11,8 azaldı. Özel amaçlı taşıtta ise değişim olmadı. - ÇANAKKALE

İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu Çanakkale Otomobil Nisan Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title