Haberler

Öğretmene Ek Ücret Talebi Başbakan'da

Güncelleme:

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Doğu'da görev yapan öğretmenler için pozitif ayrımcılık taşıyan öneriyi Başbakan'a sunduklarını söyledi.

Atalay, "Buralarda görev yapan öğretmenlere ücret konusunda iyileştirme yapılması lazım. Lojman sorununun çözülmesi gerekir. Bunun için Doğu Anadolu Bölgesi 'ndeki milletvekilleriyle rapor hazırladık." dedi.

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, okul müdürleriyle Öğretmenevi 'nde eğitim sorununu ele aldı . Göle ve Posof'tan sonra Ardahan merkezde bulunan okul müdürleriyle sorunlarla ilgili bilgi alış verişinde bulunan Milletvekili Atalay, Doğu 'da görev yapan öğretmenlere ek ücret talebi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, hazırladıkları raporu sunduklarını belirtti.

Atalay, "Ardahan ile Antalya 'ya atanan öğretmenler, şartlara bakılmaksızın aynı kefeye konuluyor. Buralarda görev yapan öğretmenlere ücret konusunda iyileştirme yapılması lazım. Lojman sorununun çözülmesi gerekir. Bunun için Doğu Anadolu Bölgesi 'ndeki milletvekilleriyle rapor hazırladık. Raporda, öğretmenlere, Doğu 'daki üniversitelerde uygulanan ücret politikasının uygulanmasını örnek gösterdik. Bunun yanında, lojman sorununun halledilmesi konusuna da raporda yer verdik . Sunduğumuz bu ücret artışı ve lojman konusundaki rapor, eğer kabul görürse Doğu 'daki öğretmenler daha fazla ücret alabilecek . Sayın Başbakanımızın, sunduğumuz öneriyi kabul etmesini bekliyoruz. Sayın Başbakanımıza da söyledim, öğretmeninden para esirgeyen bir toplum sürünmeye mahkumdur. Dünyaya bakın, eğitimde önde ülkeler gelişmişlik düzeyi de öndedir." ifadesini kullandı.

"Ankara'ya derdimizi anlatamıyoruz"

Vekil Atalay, bazı Ankara bürokrasisinin sorunları bilmediğini, bildiğini zannedip yaşanan sıkıntılardan bihaber olduğunu söyledi. Eğitim sorunlarıyla ilgili yanına gidip derdini anlattığı bürokratların, Türkiye 'nin her yerini aynı gördüğünü ifade eden Atalay, "Adamlara derdimizi anlatamıyoruz. Anlatıyoruz, anlamıyor. Sorunları bilmiyorlar. Tek tipçi zihniyet mevcut, Ardahan 'hep ilklerin şehri oldu bunlar yüzünden. İlk öğretmen, ilk müdür, ilk bürokrat. Terfi için Ardahan bir köprü olarak kullanılıyor . Ankara, İstanbul 'a müdür olarak atamak istediklerini 'sen git Ardahan'da altı ay vekil müdürlük yap kadronu al, öyle gel' mantığı var. Aynı zamanda burayı sürgün yeri olarak gören zihniyet donanımsız, tecrübesiz ve sicili bozuk bazı memurları şehrin başına bela ediyorlar. Ardahan'ı bu durumdan kurtaracağız ve bir basamak olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz ." dedi.

Ardahan Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker ise eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, " Eğitim işi geneli ilgilendiren bir konu. Başta veli olmak üzere herkesin üzerine düşeni yapmasını istiyoruz . Okullarımız fiziki olarak yeterli, var olan sorunları çözmek için ekip olarak ciddi çalışmalar ortaya koyduk . Sorun neredeyse biz o yönde her zaman çalışma yapıyoruz." diye konuştu .

Milletvekili Atalay, Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker ve Şube Müdürü Selim Adar, Ardahan merkezde bulunan okul müdürlerinin öneri ve taleplerini dinleyerek, var olan sorunların çözülmesi için karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.

Kamudanhaber

Kaynak: EgitimNerede.com / Eğitim

Doğu Anadolu Bölgesi Orhan Atalay Ak Parti Ardahan Eğitim Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title