EDMER Anadolu'da Etik Çıkartmasına Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

EDMER Anadolu'da Etik Çıkartmasına Başladı

Bültenler - Haberler | Güncel
EDMER Anadolu'da Etik Çıkartmasına Başladı

Etik Değerler Merkezi Derneği, etik farkındalığını Anadolu illerine yaymaya başladı.

29 Mayıs 2013 tarihinde İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde düzenlenen etik konulu panelde EDMER Malatya Etik Gönüllüleri Topluluğu'nun kuruluşu duyuruldu.

Türkiye'de etik bilincinin oluşturulmasını ve geliştirilmesini sağlamak, gençlerin etik ve iş ahlakı konularındaki vizyonunu artırmak amacıyla kurulan Etik Değerler Merkezi (EDMER), Derneğin faaliyetlerini Anadolu illerine yayma kararı aldı.

Bu doğrultuda ilk olarak Malatya Etik Gönüllüleri Topluluğu'nu kuran EDMER Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, şu açıklamayı yaptı: "Türkiye'de etik konusunu iyileştirmek için uğraşmak, göle maya çalmak gibi bir şey. Başarılı olmak için tek yol var. Milyonlarca insanın aynı göle etik mayası çalmasını sağlamalıyız. İşte bu düşünceyle EDMER'in faaliyetlerini Anadolu illerine yayma kararı aldık. Her ilimiz için bir Etik Gönüllüleri Topluluğu oluşturmayı hedefliyoruz. Türkiye'nin ilk Etik Gönüllüleri Topluluğunu'nu Malatya'da kurduk. Topluluğun liderliğini İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde görevli Orhan Sezgin Selçuk yapacak. Malatyalı gençlerimizin topluluğa katılmalarını bekliyoruz. Daha iyi bir Türkiye yaratmak için, iş ahlakını önemseyen ve etik değerlere sahip çıkan genç liderlere ihtiyacımız var."

Bugüne kadar "Gençlerin Gözüyle Etik" araştırma çalışması, ETİKA 2012 "Türkiye Etik Ödülleri", Üniversite "Etik Sohbetleri" gibi çalışmalara imza atan EDMER, Malatya Etik Gönüllüleri Topluluğu'nun ardından Anadolu'nun diğer illerinde de benzer topluluklar kuracak.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title