Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Suiçmez: Okul Sütü Proğramı Engellenmeye Çalışılıyor
Haberler » Yerel » Haber

Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Suiçmez: Okul Sütü Proğramı Engellenmeye Çalışılıyor

Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, Okul Sütü Programı'nın engellenmeye çalışıldığını öne sürdü.

Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Suiçmez: Okul Sütü Proğramı Engellenmeye Çalışılıyor

Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, Okul Sütü Programı'nın engellenmeye çalışıldığını öne sürdü. Suiçmez, rahatsızlanmaların"süt zehirlenmesi" gibi bir durumdan kaynaklanmadığını söyledi.

Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, Okul Sütü Programı'nın engellenmeye çalışıldığını öne sürerek, "Birlik olarak biz de detaylı olarak teknik anlamda sorduk, böyle bir zehirlenme olayı söz konusu değil. Süt, her gıdada olabileceği gibi bazı çocuklarda reaksiyonlara neden olabiliyor. Bunun zehirlenme boyutu yok. Okul Sütü Programı'nda dağıtılan sütler, ülkenin en güzide firmalarınca işlenen sütler. Ayrıca bu, sadece firmalara bırakılmış bir program da değil, mülki amirler, kaymakamlar denetiminde bu program uygulanıyor.

Bu işin arkasında farklı durumlar var, birileri sütü sulandırıyor, Okul Sütü Programı'nı engellemeye çalışıyorlar. Ancak bununla ilgili elimizde resmi bir belge yok" diye konuştu.

Okul Sütü Programı'nın hem çocukların gelişimi hem de süt üreticileri açısından önemli bir proje olduğunu belirten Suiçmez, "Hem çocukların gelişimi hem de süt üreticileri için yararlı bir uygulama. Sütün yararları saymakla bitmez bu çocukların gelişimi açısından olan boyutu, bir de üretici boyutu var. Sütün veriminin bol olduğu aylarda süt fiyatları düşüyordu, ancak bu yıl program açıklandığından bu yana süte karşı bir talep var, fiyatlarda da bir düşüş yaşanmadı buda biz üreticiler için güzel bir sonuç" dedi.

10.05.2012 17: 58: 45

TSI

NNNN - EDİRNE