Dünya Engelliler Günü - Haberler
Haberi Paylaş

Dünya Engelliler Günü

AA - Haberler | Yerel
Dünya Engelliler Günü

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, "Dünya Engelliler Günü" nedeniyle mesaj yayımladı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,   "Dünya Engelliler Günü" nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Şahin mesajında, 1992 yılında Birleşmiş Milletler aldığı bir kararla, 3 Aralık gününün "Dünya Engelliler Günü" olarak ilan edildiğini hatırlattı.

Engelli kişilerin yaşama sevinçlerini hiçbir zaman kaybetmemeleri gerektiğini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

"Bir insanın engelli olması; onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olmasına bir engel teşkil etmemektedir. Elbette sıkıntı ve zorluklar olacaktır; ancak her şeye rağmen yaşama sevinci hiçbir şekilde kaybedilmemelidir. Engelli vatandaşlarımızın toplumda kendilerine yer bulmaları sosyal aktivitelere, iş hayatına, sanat ve kültür hayatına katılmaları için valilik olarak çeşitli projeler geliştirdik. İlk olarak Valilik makamına engelli vatandaşlarımızın kolay ulaşabilmeleri için asansör yaptık. Yine şehrimizde bulunan camilere engelli vatandaşlarımız için rampalar yaptık, Selimiye camisinde işaret dili ile hutbe uygulamasını başlattık. Hayata geçirdiğimiz bu uygulamalar tüm Türkiye'de örnek projeler olarak kabul gördü.  Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelli vatandaşlarımızla ailelerine sağlık, mutluluk diler, selam ve sevgilerimi sunarım."

Vali Şahin Edirne'de engellilere yönelik hizmetlerin düzenli, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak, engellilerin bağımsız yaşam becerilerini geliştirmelerine destek olmak, kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamanın en önemli görevleri olduğunu belirtti.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500