Dev Adamlar Teşekkür Ziyaretinde

Dev Adamlar Teşekkür Ziyaretinde

24.05.2012 13:57 | Son Güncelleme: 24.05.2012 13:57
Dev Adamlar Teşekkür Ziyaretinde

Beko Basketbol 1.Ligi'ne çıkan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, destek veren kurum ve kuruluş yetkililerine teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.

Beko Basketbol 1. Ligi'ne çıkan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, destek veren kurum ve kuruluş yetkililerine teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.

Türkiye Erkekler 2. Basketbol Ligi Play Off mücadelesinde deplasmanda Selçuk Üniversitesi'ni 75-80 mağlup ederek BEKO 1. Ligi'ne yükselen Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Gaziantep Valisi Erdal Ata ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'i makamlarında ziyaret etti.

Teşekkür ziyaretine, Başkan Güzelbey'le başlayan basketbol takımının ziyaretinde bir konuşma yapan Güzelbey, "Biz şehir takımı değil, müessese takımıyız. Maçlarımızı 150 veya 200 kişiyle oynadık. Yeterli seyirci desteği yoktu. Halbuki Konya'da her maç 3 bin kişiyle oynanıyormuş. Bütün bunlara rağmen hem teknik ekip hem de basketbolcu arkadaşlar bu işe inandılar. Kendi gurur ve haysiyetleri için büyük bir mücadele örneği verdiler. Sonuçta da bu başarıyı elde ettiler. Ben öncelikle hocamızı ve teknik ekibi, yöneticilerimizi ve oyuncularımızı kutluyorum" dedi.

Başkan Güzelbey, ziyaretin anısına basketbol takımı yöneticilerine ve oyuncularına Gaziantep'e özgü el yapımı bakır birer pilavlık hediye etti.

Günün ikinci ziyaretini Gaziantep Valisi Erdal Ata'ya gerçekleştirecek olan yöneticiler ve oyunculara, Başkan Güzelbey'de eşlik etti.

Başkan Güzelbey Vali Ata'ya, "Size de bir nezaket ziyareti yapmak istediler. Ben de kendilerini yalnız bırakmayarak arkadaşlarımızın başarısını ve sevincini birlikte paylaşmak amacıyla ziyarete geldik" diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Vali Ata, "Bu ilimizin tanıtımı bakımından çok önemli olacak. Ben de başta yönetici arkadaşlara, teknik kadroya ve basketbolcu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gerçekten önemli bir başarı elde edildi. Kolay bir olay değil" şeklinde konuştu.

Vali Ata, "Bugün Türkiye'ye baktığımız zaman bu ligde mücadele eden, çok önemli finans desteğine sahip kulüpler var. Paranın çok olması, iyi transferler yapılması yetmiyor. Yöneticisiyle, teknik kadrosuyla, sporcusuyla, en alt kademedeki malzemecisine varana kadar kulüpte takım ruhu oluşur, arkadaşlık ilişkisi gelişirse, başarılı olmak çok daha kolaydır. Sizin başarınızın temelinde de bu ruhun olduğunu zannediyorum" ifadelerinde bulundu.

"Gaziantep'in futbol takımının birinci ligde olmasının çok büyük getirileri varsa, basketbol takımının birinci ligde yer almasının da önemi çok büyüktür" diyen Erdal Ata şöyle konuştu:

"Önümüzdeki günlerde buraya birçok ünlü takım gelecek. Basında, televizyonlar da, naklen yayınlarla bu karşılaşmalar yayınlanacak, izlenecek. İlin tanıtımında çok büyük katkınız olacağını düşünüyorum. Yeni sezonda da başarılar diliyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum."

Büyükşehir Belediyespor Basketbol Şube Başkanı Güven Güzelbey'in, Beko Basketbol 1. Ligi'ne çıkan Belediye Basketbol takımı hakkında verdiği bilgilerin ardından ziyaret sona erdi. - GAZİANTEP

Dev Adamlar Teşekkür Ziyaretinde

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title