Çözüm Süreci

Çözüm Süreci
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şefki Hakyemez, "İnşallah Türkiye daha güçlü olma noktasında bu terör sorunundan kurtulur" dedi.

Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şefki Hakyemez, "İnşallah Türkiye daha güçlü olma noktasında bu terör sorunundan kurtulur" dedi.

Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu, Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Vali Kızılcık, Türkiye'nin en önemli probleminin çözümünde, Akil İnsanlar Heyeti'nin sivil inisiyatif olarak çok büyük sorumluk aldığını, çok büyük cesaret örneği gösterdiğini belirterek, "Barışın, kardeşliğin, huzurun daha da kavileştirilmesi hususunda çaba sarf ediyorsunuz. Bu husustaki düşüncelerinizi, bu sürecin güzelliğini insanlarımızla paylaşmak için zamanınızı hiçbir menfaat beklemeden ayırıyorsunuz. Sizlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Yusuf Şevki Hakyemez ise bugüne kadar Türkiye'nin terör sorunundan kurtulması yönünde atılan bir adım olduğunu ifade ederek, "Bu çerçevede biz de bu çalışmaları sürdürüyoruz. Bu güne kadar 11 ili ziyaret ettik. Trabzon onikinci ilimiz. Aynı zamanda memleketim olması hasebiyle ayrı bir yeri var. Bölgede ağırlığı olan bir il" dedi.

Bugün gerçekleştirecekleri çalışmalarda, Trabzon'un çok değişik görüşlerini ifade eden insanlarını davet ettiklerini anlatan Hakyemez, sözlerini şöyle tamamladı:

"Onlarla bu süreci değerlendireceğiz. İnşallah Türkiye daha güçlü olma noktasında bu terör sorunundan kurtulur. Sorunlarımızı silahın olmadığı ortamda, siyaset alanında, demokratik yollardan hareketle birlikte konuşuruz. Türkiye'nin pek çok sorunu var. Bu sorunların içersinde çözülemeyecek olanı yoktur. Öncelikle bu sorunları konuşmak gerekiyor. Bizler de illerde bunu sağlamaya çalışıyoruz. Hükümetin başlattığı süreci Karadenizliler, Trabzonlular nasıl değerlendiriyorlar, nasıl görüyorlar- Bu bizim için önemli. Bu yüzden Trabzon'da toplantı yapıyoruz."

Ziyarette, Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkan Vekili Vedat Bilgin, Sekreter Fatma Benli ile grup üyeleri Yıldıray Oğur ve Oral Çalışlar da yer aldı. - TRABZON

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title