Büçükçakır Mahallesi'ne Yeni Okul Yapılıyor

Büçükçakır Mahallesi'ne Yeni Okul Yapılıyor

Büçükçakır Mahallesi'ne Yeni Okul Yapılıyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Yahyalı Belediye Meclisi, Eylül Ayı toplantısında Büyükçakır Mahallesi’nde yapılacak olan yeni okulun arazisinde yapılacak imar plan değişikliğini görüştü.

Yahyalı Belediye Meclisi, Eylül Ayı toplantısında Büyükçakır Mahallesi'nde yapılacak olan yeni okulun arazisinde yapılacak imar plan değişikliğini görüştü.

İlçede ikili eğitimin yapıldığı tek mahalle olan Büyükçakır Mahallesindeki sorunu çözmek için çalışmalara başlayan belediye meclisi, detaylı inceleme için konuyu Belediye İmar Komisyonuna havale etti.

Konu ile ilgili meclis üyelerine bilgiler Başkan Esat Öztürk; "Cumhurbaşkanımız, Türkiye'de ikili öğretimi kaldıracağız demişti. İlçemizde sadece Büyükçakır Mahallemizdeki okulda ikili öğretim yapılmaktaydı. Belediye olarak, bu bizim işimiz değil demeyerek, konuyla ilgilendik. Hayırsever Koyuncu Ailesinin de 300 bin TL desteği ile okulumuzun imalatına başlandı. Okul yapılacak arazide çalışmalar tamamlandı. Yakında su basmanı dökülecek. İnşaallah okulların açılmasına yetiştirmek istiyoruz ama bu bir haftada sarkabilir. Bu çalışmayla Büyükçakır Mahallesindeki büyük bir sıkıntıyı gidermiş olacağız. Mahalleye ziyarete gittiğimizde insanlarımızın en yoğun talebi bu konudaydı. İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve iş adamlarımızın da desteği ile bu konuyu çözüme kavuşturmuş olduk." diye konuştu.

Başkan Esat Öztürk konuşmasında bir müjdeli haber daha vererek mahalleye ayrıca sağlık evi yapılacağını söyledi.

Belediye İmar Komisyonu raporu, 5 Eylül Çarşamba Günü yapılacak ek meclis toplantısıyla karara bağlanacak. - KAYSERİ

Büçükçakır Mahallesi'ne Yeni Okul Yapılıyor
Büçükçakır Mahallesi'ne Yeni Okul Yapılıyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title