Boluek 4 Ev, 8 Ahır, 7 Samanlık Yandı, 4 Hayvan Telef Oldu
Haberler » Güncel » Boluek 4 Ev, 8 Ahır, 7 Samanlık Yandı, 4 Hayvan Telef Oldu - Haber

Boluek 4 Ev, 8 Ahır, 7 Samanlık Yandı, 4 Hayvan Telef Oldu

Bolu'nun Kıbrıscık İlçesi'ne bağlı Çökeler Köyü'nde saat 15.00 sıralarında rüzgarın etkisiyle samanlığın üzerine devrilen elektrik direği yangına neden oldu.

Boluek 4 Ev, 8 Ahır, 7 Samanlık Yandı, 4 Hayvan Telef Oldu

"bolu'da KÖY YANGINI" HABERİNE EK

Bolu'nun Kıbrıscık İlçesi'ne bağlı Çökeler Köyü'nde saat 15.00 sıralarında rüzgarın etkisiyle samanlığın üzerine devrilen elektrik direği yangına neden oldu. Rüzgarın da etkisiyle alevler yan yana bulunan evlere sıçrarken, yangına ilk olarak Kıbrıscık Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri müdahale etti. Gelen yardım talebi üzerine Bolu ve Seben belediyeleri itfaiye ekipleri ile Orman İşletme Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale etti. 4 ev, 8 ahır ve 7 samanlık alev alev yanarken, 4 büyükbaş hayvan ise yanarak telef oldu. Yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonucu yangın kontrol altına alınarak, alevlerin diğer evlere sıçraması önlendi. Köylüler de itfaiye ekiplerine yardımcı olurken, söndürme çalışmaları devam ediyor. Evleri yanan aileler büyük üzüntü yaşadı.

Köye gelen Bolu Valisi İbrahim Özçimen, "Rüzgarın etkisiyle alevler diğer evlere sıçramış. Yangın haberini alır almaz bütün ekipleri köye sevk ettik. Olay yerine gelerek köylülerin ihtiyaçlarının karşılanması için girişimde bulunduk. 4 ev, 8 ahır, 7 samanlık yandı, 4 hayvan telef oldu. Rüzgar çalışmaları zorlaştırıyor. Şu anda kontrol altına alındı ama rüzgarın ne yapacağını bilmiyoruz" dedi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler