BİLSEM sonuçları ne zaman belli olacak? Kayıtlar ne zaman başlıyor?

BİLSEM sonuçları ne zaman belli olacak? Kayıtlar ne zaman başlıyor?

BİLSEM sürecinde sona gelindi. Öğrencilerin bireysel değerlendirmeleri geçen hafta sona erdi. Şimdi BİLSEM sonuçları açıklanması bekleniyor. Buna bireysel değerlendirmeden başarılı olan öğrenciler kayıt hakkı kazanacak. Peki, BİLSEM sonuçları ne zaman belli olacak? Kayıtlar ne zaman başlıyor?

BİLSEM sonuçları ne zaman belli olacak? Kayıtlar ne zaman başlıyor?

Geçen sene okulların başlaması ile başlayan Bilim ve Sanat Merkezleri öğrenci değerlendirme sürecinde sona gelindi. 13 Mayıs'ta başlayan bireysel değerlendirmeler 9 Ağustos'ta sona erdi. Özel yetenekli öğrencileri tespit etmek için yapılan bu değerlendirmeler sonrasında BİLSEM sonuçları açıklanması bekleniyor. Böylece kayıt hakkı kazanan öğrenciler belli olacak. Peki, BİLSEM sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak? Kayıtlar ne zaman başlayacak?

BİLSEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

BİLSEM bireysel değerlendirme sonuçlarının 21 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak. BİLSEM sonuçları sorgulama işlemleri, 21 Ağustos 2019 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr üzerinden yapılabilir. Bireysel değerlendirme sonuçlarına itiraz başvuruları 22-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacak.

BİLSEM KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bilim ve sanat merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin 19 Ağustos-6 Eylül 2019 tarihleri arasında bilim ve sanat merkezine kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

BİLSEM MÜLAKATLARI 3 KAT ARTTI!

BİLSEM'de bu yıl 134 bin 701 öğrenci değerlendirmeye alındı. Bakanlığın verilerine göre, bu yıl grup tarama sürecinin ardından yetenek alanlarına göre bireysel değerlendirmeye alınan öğrenci sayısında 3 katın üzerinde artış kaydedildi.

BİLSEM'DE YAPAY ZEKA DÖNEMİ

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye'nin ilk yapay zeka stratejisine yönelik çalışmalar kapsamında, özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı Bilim ve Sanat Merkezleri'nde (BİLSEM) yeni eğitim öğretim dönemini "yapay zeka atölyeleriyle donanma yılı" ilan etti.

Teknoloji ve eğitim boyutundan ilerleyecek çalışmalarla BİLSEM'lerde hem atölyelerin kurulması hem de öğrenci ve öğretmenlerin bu alanda eğitilmesi sağlanacak. Öğrenciler, geliştirdikleri projelerde yapay zeka atölyelerinden yararlanacak.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Son Dakika Soğuk Haber Haberleri