Haberler

Bilecik'te Devlet Demiryolları Çalışmaları

Bilecik'te, Devlet Demiryolları (DDY) tarafından devam eden yol yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Bilecik'te, Devlet Demiryolları (DDY) tarafından devam eden yol yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Vali Halil İbrahim Akpınar, Devlet Demiryolları Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın, 1. DDY Bölge Müdürü Hasan Gedikli, Yol Yapım Daire Başkanı İsmail Mürtezaoğlu, Yol Daire Başkanı Selahattin Sivrikaya ve diğer yetkilerle birlikte İstasyon mevkiindeki tren garında yol yenileme çalışmalarını inceleyerek bilgi aldı.

DDY Genel Müdür Yardımcısı Apaydın, Ankara- İstanbul hattındaki hızlı tren projesi çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, Bilecik'ten Pamukova istasyonları arasındaki bölgede DDY'nin 17 kilometrelik yol yenileme çalışması yapıldığını bildirdi. Üst yapının büyük bir kısmını 20 Eylül'e kadar tamamlamayı hedeflediklerini belirten Apaydın, şunları kaydetti:

"Elektro mekanik işlemlerimiz devam ediyor. Artık demiryollarında Ankara- İstanbul etabında hızla sona doğru yaklaşıyoruz. Bilecik, Bozüyük, Arifiye, İzmit ve İstanbul etabıyla birlikte hızlı trene bu bölgelerimiz de kavuşacak. Devlet demiryollarında yatırımlar artıkça yol yapımlarında da modernizasyona gittik. İlk defa panel döşeyen makinayla burada panel çalışması yaptık. Bu makine 36 metrelik panelleri alıp yola döşüyor. Burada insan gücüyle değil de daha çok makine ekipman gücüyle operatörlerle birlikte yol kapasite döşemesi çok artıyor, hem de daha kısa sürede daha uzun metrajda yollar yapabiliyoruz. Bu çalışmalarla birlikte demiryolları daha da güzel hizmetler verecek. Şu an yaptığımız çalışmalar konvansiyonel normal hattımız ama bu hattımızın da hızlı trenlerin üst yapısında 60'lık ray travers kullandığımız gibi bu rayda 60'lık ray travers haline getiriyoruz. Yani burayı istediği zaman hızlı trenlerimizde de kullanabilecek hale getiriyoruz. Hem yük hem yolcu hem de hızlı trenler kullanacak halde yollarımızı hazırlıyoruz." - BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İbrahim Akpınar İstanbul Bilecik Yerel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title