Bethesda, Doom'un Neden İptal Edildiğini Açıkladı: Call Of Doom - Haberler
Haberi Paylaş

  Bethesda, Doom'un Neden İptal Edildiğini Açıkladı: Call Of Doom

  Teknokulis - Haberler | Teknoloji
  Bethesda, Doom'un Neden İptal Edildiğini Açıkladı: Call Of Doom

  Doom serisinin ruhunu taşımayan bir oyundan memnun kalmadılar.

  Mahmut Saral - -

  E3 2015'in en çok dikkat çeken oyunlarından olan yeni Doom oyunu, uzun süredir merakla bekleniyordu. Yayınlanan yaklaşık 20 dakika uzunluğundaki oynanış videoları, birçok FPS hayranını sevindirdi denilebilir. Ancak bildiğiniz gibi Doom, yaklaşık 2 yıl önce gelişim süreci sıfırlanan ve geliştirilmeye yeniden başlanan bir oyundu. İptal edilen versiyonuna ait olduğu söylenen sinematik bir video ise, yakın bir zamanda internete düşmüştü. İzlemek isterseniz buraya bakabilirsiniz.


  Peki ama oyunun ilk versiyonu neden iptal edildi?


  Daha evvel gelen bilgiler, yapılan şirket içi toplantısında Doom'un istenen kalitede olmadığı, bunun Doom ruhundan bağımsız bir oyun olduğu ve yüksek beklentileri olan oyuncuları beklentilerini karşılayacak yeteneklere sahip olmadığı gerekçesiyle iptal edildiği yönündeydi.


  Bethesda'dan Pete Hines, bu konu hakkında şimdi biraz daha detay verdi. Polygon sitesine bir röportaj veren Hines, oyunun o anki halini gördüklerinde mutlu olmadıklarını ve oynadıklarında da bu oyunun Doom hissi değil, bir Call of Duty ya da Battlefield hissi yarattığını belirterek, eğer o haliyle çıkarılsa bunun bir Call of Duty ya da Battlefield üzerine modlanmış basit bir Doom oyunu gibi görüneceğinibelirtti.


  Yeni hali ise, orijinal Doom 1 ve Doom 2'yi fazlasıyla hatırlatıyor. Yeni videolara göz atmak için tıklayın.


  Doom, PC, PlayStation 4 ve Xbox ONE platformları için 2016 İlkbahar döneminde raflarda olacak.  Mahmut Saral - Teknokulis : http://www.teknokulis.com
  Bethesda, Doom'un Neden İptal Edildiğini Açıkladı: Call Of Doom

  Teknokulis - Son Dakika Haberleri
  /beğendim
  /alkışladım
  /beğenmedim
  /güldüm
  /üzüldüm
  /sinirlendim
  /şaşırdım
  500