Beklenen 3 İsim Diyarbakır'da

Beklenen 3 İsim Diyarbakır'da
ANKA - Haberler | Güncel

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "ANA" ile saat 11.30'da Diyarbakır'a geldi.Başbakan Erdoğan'ı Diyarbakır Havalimanı'nda İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker,...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "ANA" ile saat 11.30'da Diyarbakır'a geldi.

Başbakan Erdoğan'ı Diyarbakır Havalimanı'nda İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, BDP milletvekilleri Sırrı Sakık, Altan Tan, Esat Canan ile İl Emniyet Müdürü Recep Güven ve diğer yetkililer karşıladı.

Başbakan Erdoğan, Baydemir'i makamında ziyaret etti. Baydemir, Erdoğan'ı kapıda karşıladı. Erdoğan'ın belediyeye gelişi sırasında bazı vatandaşlar kendisine sevgi gösterisinde bulundu.

Diyarbakır ziyaretinin ilk gününde toplu açılış törenine katılarak halka hitap edecek olan Başbakan Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen toplu nikah törenine katılacak, Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'ni ziyaret edecek ve Diyarbakır Valiliği'nin yemeğine iştirak edecek.

-PERVER-TATLISES DÜETİ-

Başbakan Erdoğan'ın davet ettiği Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Lideri Mesud Barzani de sabah saatlerinde Habur Sınır Kapısı'ndan ünlü sanatçı Şivan Perver'le Türkiye'ye geldi. Barzani ve Perver'in olduğu konvoy, karayoluyla Diyarbakır'a geldi.

37 yıl sonra memleketine gelen Perver, şarkıcı İbrahim Tatlıses ile düet yapacak. Erdoğan da Barzani ile Green Park Otel'de görüşecek.

Başbakan Tayyip Erdoğan yarın da Diyarbakır temaslarını sürdürecek. Barzani ise yarın Baydemir'le makamında bir araya gelecek.

Kaynak: ANKA

Manşet Haberler

title