BBP Lideri Yazıcıoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı

BBP Lideri Yazıcıoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

BBP Lideri Yazıcıoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yazıcıoğlu mesajında, Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a adım atması ile başlayan istiklal ve kurtuluş mücadelesinin milletin desteği ile büyüyerek Kurtuluş Savaş sonrasında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması ile hedefine ulaştığını ifade etti. Yazıcıoğlu mesajında "19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlatılan bu kutlu mücadeleyle, Büyük Türk Milletinin ve devletinin ebediyete kadar yaşama azim ve kararlılığı bütün dünyaya gösterilmiştir" dedi.


Anadolu insanının Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının başlattığı kurtuluş mücadelesinde her türlü fedakarlığa katlandığını ifade eden Yazıcıoğlu "19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün olduğu kadar Türkiye Cumhuriyeti devletinin de doğum günüdür" ifadelerini kullandı. Tarih bilincine, milli ve manevi değerlerini koruyan ve nesilden nesile aktarmayı başaran milletlerin tarihin sonuna kadar var olmayı başaracaklarını belirten Yazıcıoğlu'nın mesajı şöyle:


"Dünya medeniyet tarihine attığı altın imzaları bütün insanlığın malumu olan Büyük Milletimiz, bugün de kendi öz benliğini koruyarak küresel gelişmelere gözlerini açacak ve milli onuruyla "Büyük Türkiye' idealine kavuşup, tıpkı geçmişte olduğu gibi "yüce medeniyet' örneğini tüm insanlığa hediye edecektir." (ANKA)


(TT/ÇAĞ)