Başkent Üniversitesi'nden Teröre Kınama

Başkent Üniversitesi'nden Teröre Kınama

Başkent Üniversitesi Senatosu, Son Günlerde Artan Terör Eylemlerini Kınadı. Senato'nun Yaptığı Açıklamada, "Bu Haince Terör Katliamları İnsanlık Suçundan Daha Ağır Bir Eylemdir" Denildi.

Başkent Üniversitesi'nden Teröre Kınama

Başkent Üniversitesi Senatosu, son günlerde artan terör eylemlerini kınadı. Senato'nun yaptığı açıklamada, "Bu haince terör katliamları insanlık suçundan daha ağır bir eylemdir" denildi.

Başkent Üniversitesi Senatosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, yaşanan terör katliamlarının insanlık suçundan daha ağır bir eylem olduğu belirtilerek, son dönemlerde artan terör eylemleri kınandı.

Terörle mücadelenin yalnız güvenlik güçlerinin değil, bütün devlet kuruluşları, siyasal partiler, basın, sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve Misak-ı Milli sınırları içinde yaşayan tüm vatandaşların görevi olduğu ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

"Ülkemizin bütünlüğünü bölmeyi amaçlayan bu hainler amaçlarına ulaşamayacaklar ve bu ihanet odakları döktükleri kanda boğulacaklardır. Biz Başkent Üniversiteliler bu menfur saldırıları, insan hakları, özgürlük gibi kutsal kavramların arkasına sığınarak bunları destekleyen sözde medeni toplumlar ve yakın tarihe kadar bizim imkanlarımızla bugün bulundukları konuma gelenlerin, terör konusundaki tutumlarını şiddetle kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."(ANKA)