Başbakan Taliemat Verdi; Spor Tesisleri Canlandırılacak
Haberler » Yerel » Başbakan Taliemat Verdi; Spor Tesisleri Canlandırılacak - Haberler

Başbakan Taliemat Verdi; Spor Tesisleri Canlandırılacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya'nın Darende ilçesi ziyaretinde spor tesisi inşaatlarının tamamlanması konusundaki talimatı üzerine harekete geçildi.

Başbakan Taliemat Verdi; Spor Tesisleri Canlandırılacak

Başbakan 'ın 'nın ilçesi ziyaretinde spor tesisi inşaatlarının tamamlanması konusundaki talimatı üzerine harekete geçildi.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürü Mustafa Sadi , Tesisler Şube Müdürü Ahmet Yücel, Mimar Rahmi Özkul ve İnşaat Mühendisi Emin Göktaş ile birlikte Darende'de bulunan mevcut spor tesislerini inceleyerek yapılması gereken işleri yerinde tespit etti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, "Geçen hafta sonu Başbakanımızın, Gençlik ve Spor Bakanımızın ve diğer Bakanlarımızın Darende'ye gerçekleştirilmiş olduğu ziyaret esnasında Başbakanımızın talimatıyla Darende Karakucak Güreş Alanının iyileştirilmesi ve Darende Doğal Çim Yüzeyli Futbol Sahası'nın daha kullanışlı olması için sentetik yüzeyli futbol sahasına dönüştürülmesi çalışmaları kapsamında eksiklikleri yerinde tespit etmek amacıyla bir takım incelemelerde bulunduk. Yapılacak işlerin fizibilitesini yapıp bir keşif hazırlayıp Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ilgili birimlerine bildirdik. Buradan gelecek finans kaynağıyla harekete geçilerek hem Darende Karakucak Güreş Alanının hem de Darende Doğal Çim Yüzeyli Futbol Sahasının tepeden tırnağa bakım, onarım ve restorasyonunu gerçekleştirip daha modern, daha hijyenik daha kullanışlı hale getireceğiz" dedi. - MALATYA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler