Bağcılar'da Düzenlenen Eylemle İsrail Protesto Edilirken İsrail Bayrağı Yakıldı

Bağcılar'da Düzenlenen Eylemle İsrail Protesto Edilirken İsrail Bayrağı Yakıldı

Cuma Namazı Çıkışında Toplanan Alperen Ocakları'na Bağlı Bir Grup, İsrail'in Lübnan'a Yaptığı Saldırıları Protesto Etti. İsrail Bayrağı'nı Yakıp Tekbir Getiren Grup, 'Kapılar Açılsın, Savaş Başlasın' Sloganları Attı.

Bağcılar'da Düzenlenen Eylemle İsrail Protesto Edilirken İsrail Bayrağı Yakıldı

Cuma Namazı çıkışında toplanan Alperen Ocakları`na bağlı bir grup, İsrail`in Lübnan`a yaptığı saldırıları protesto etti. İsrail Bayrağı`nı yakıp tekbir getiren grup, `Kapılar açılsın, savaş başlasın` sloganları attı.

Bağcılar Meydan`da bulunan Merkez Camii`nde cuma namazı çıkışında toplanan Büyük Birlik Partisi`nin gençlik kolları olan Alperen Ocaklarından yaklaşık 200 kişilik grup, ellerinde Lübnan ve Filistin Bayrakları taşıyarak slogan atmaya başladı. Türk Bayrağı ve yeşil kumaş üzerine 3 hilal bulunan flamayı da açan grup, ¨Kahrolsun İsrail¨, ¨Ya Allah Bismillah¨, ¨Allahu Ekber¨ şeklinde sloganlar attı. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı protesto gösterisinde basın açıklaması yapan Alperen Ocakları Bağcılar Şube Başkanı Mustafa Karakuzu, İsrail`in tarihin her döneminde katliamlar yaptığını söyledi. İsrail`in yaptığı katliamlara ¨Dur¨ denilmesi gerektiğini vurgulayan Karakuzu, ¨İsrail ordusunu biran önce yapmış oldukları zulüm ve katliamlardan vazgeçmeye, gayri meşru sözde İsrail devletini Ortadoğu`dan defolmaya, ABD ve işbirlikçi Avrupa ülkelerinin ellerini Müslüman milletlerden çekmeye, tarihi bir hatadan dönmeye çağırıyoruz¨ dedi.

Karakuzu`nun açıklamasının ardından grup, kan`ı temsil eden kırmızı boyayla kaplı İsrail Bayrağı`nı yaktı. Bayrağın yakılmasının ardından slogan atarak yürüyüşe geçmek isteyen grubu polis müdürü durdurdu. Gösterinin amacının dışına çıkmasına izin vermeyeceklerini söyleyen polis müdürünün uyarısı üzerine grup, slogan atarak parti merkezine kadar yürüdü.

Kaynak: DHA