Aydın'da Tren Kazası 2 Ölü (2)

Aydın'da Tren Kazası 2 Ölü (2)

Aydın'ın İncirliova İlçesi Yakınlarında Meydana Gelen Tren Kazasında İki Kişi Feci Şekilde Hayatını Kaybetti. Olay Sonrası Kaza Yerine Gelen Ölenlerin Yakınları Sinir Krizi Geçirdiler. Çoğu Oruçlu Olan Bir Çok Kişi Kazadan Sonra Baygınlık Geçirdi. Güvenlik Görevlileri ve Vatandaşlar Bayılan Vatandaşları Ayıltmak İçin Uzun Sure Uğraştılar.

Aydın'da Tren Kazası 2 Ölü (2)

Aydın'ın İncirliova ilçesi yakınlarında meydana gelen tren kazasında iki kişi feci şekilde hayatını kaybetti. Olay sonrası kaza yerine gelen ölenlerin yakınları sinir krizi geçirdiler. Çoğu oruçlu olan bir çok kişi kazadan sonra baygınlık geçirdi. Güvenlik görevlileri ve vatandaşlar bayılan vatandaşları ayıltmak için uzun sure uğraştılar.

Olay bugün 14:45 sıralarında Aydın İzmir karayolu Kızılcaköy kavşağındaki hemzemin geçitte meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İncirliova'da sıhhi tesisatçılık yapan Tahsin Bulut (28) ve çırağı Rıfat Tetik (18) iş için Kızılcaköy'e geldiler. Kızılcaköy'de işlerini bitiren usta ve çırağı 09 UN 310 plakalı araçlarıyla İncirliova'ya dönmek için hareket ettiler. Kızılcaköy hemzemin geçidine kontrol etmeden giren Tahsin Bulut yönetimindeki araç o sırada İncirliova'dan Aydın istikametine gitmekte olan Söke-Nazilli seferini yapan 32301 sefer sayılı trenle çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle araç sürücüsü Tasin Bulut araçtan fırlarken, aracın içinde bulunan çırağı Rıfat Tetik aracın içinde sıkıştı. Trenin altında kalan araç yaklaşık 200 metre sürüklendi. Kardeşköy yakınlarında durabilen trenin altında kalan araç adeta hurda yığınına döndü. Kazadan sonra Makinist Süleyman Karakaya ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı.

Yoldan geçen araçların ihbarı üzerine haber alınan olay kısa sürede etrafa yayıldı. Jandarma ekipleri olay yerinde güvenlik önlemi alırken, olay yerine gelen Tahsin Bulut ve Rıfat Tetik'in, yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Evli ve bir ay önce baba olan Tahsin Bulut'un eşinin olay yerindeki ağıtları yürekleri dağladı. Kazada ölen Tahsin Bulut'un kardeşi Taner Bulut, abisinin cansız bedeni ile karşılaşınca olay yerinde baygınlık geçirdi. Güvenlik güçleri tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Taner Bulut, cesedin başından kalkerken bir anda fenalaşarak yere düştü. Uzun uğraşlar sonucu çıkarılan cesetler otopsi için Aydın Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Bu arada kaza nedeniyle kapalı olan Aydın-İzmir tren yolunun açılması için çalışmalar devam ediyor.

(DAK-İK)

06.10.2007 17:59 TSİ