Ataşehirliler Cumhuriyet Coşkusunu Mfö Konseri ile Kutladı
Haberler » Güncel » Ataşehirliler Cumhuriyet Coşkusunu Mfö Konseri ile Kutladı - Haberler

Ataşehirliler Cumhuriyet Coşkusunu Mfö Konseri ile Kutladı

Ataşehirliler Cumhuriyet coşkusunu MFÖ konseri ile kutladıİSTANBUL - Cumhuriyetin 94. yıldönümü kutlamalarında Ataşehir'de binlerce kişi 'Cumhuriyet' için yürüdü.

Ataşehirliler Cumhuriyet coşkusunu MFÖ konseri ile kutladı


İSTANBUL - Cumhuriyetin 94. yıldönümü kutlamalarında Ataşehir'de binlerce kişi 'Cumhuriyet' için yürüdü. Cumhuriyet Meydanı'nda son bulan yürüyüşün ardından MFÖ sahne aldı.

Cumhuriyetin 94. yıldönümü kutlamalarında Ataşehir'de on binlerin yürüdüğü büyük Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi. 7'den 70'e tüm Ataşehir halkının katılımıyla özel ışıklarla aydınlatılan Ataşehir Bulvarı önünden başlayan yürüyüşe, çocuklarla el ele yürüyen Ataşehir Belediye Başkanı öncülük etti.

Cumhuriyet TIR'ının ardından yürüyen CHP İstanbul Milletvekili , Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, muhtarlar, STK temsilcileri ve on binlerce kişi hep birlikte cumhuriyet sevdalarını gösterdiler. Bando ve müzik eşliğinde ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle yürüyen on binler tek bir ağızdan, "Cumhuriyet Adalettir", "Cumhuriyetin bekçisiyiz" diye haykırarak cumhuriyet coşkusunu sokaklara taşıdılar.

"Anadolu insanının umudu Cumhuriyettir"

Vatandaşlarla kol kola girerek marşlara eşlik eden Başkan İlgezdi yürüyüş sonunda vatandaşlara hitap etti. Cumhuriyetin değerinden bahseden İlgezdi konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Anadolu devriminin en büyük meşalesi olan Cumhuriyet 94 yıldır yolumuzu aydınlatıyor. Sizlerden aldığımız cesaretle onurla ve gururla hep beraber Cumhuriyet yolunda yürüyoruz. Demokrasiden güç alıyor, kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimize hep beraber sahip çıkıyoruz. Dayatmalara boyun eğmeyen, bağımsızlıktan ödün vermeyen, özgürlüğü için kendimi feda eden Anadolu insanının umududur Cumhuriyet."

Büyük cumhuriyet yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı'nda son bulurken, katılımcılar burada sahne alan Türk pop müziğinin sevilen grubu MFÖ'nün seslendirdiği şarkılarla doyasıya eğlendiler.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Ataşehirliler Cumhuriyet Coşkusunu Mfö Konseri ile Kutladı

Manşet

Haberler